Американська The Coca-Cola після російського вторгнення в Україну оголосила про вихід із росїї, відмовившись від інвестицій і витрат на рекламу та маркетинг. Проте підконтрольна сім’ї грецьких мільярдерів компанія Coca-Cola HBC, яка розливає та продає Coca-Cola в росії та Україні, продовжує заробляти на російському ринку, виробляючи продукцію під іншою назвою, а напої під брендами Coca-Cola масово імпортуються до рф з інших країн.
Про це йдеться в розслідуванні російського опозиційного видання The Bell.
Заява The Coca-Cola Company означала, що прямий офіційний продаж Coca-Cola, Fanta, Sprite та інших її брендів у росії більше неможливий, незважаючи на те, що американська компанія сама ними ніколи не займалася.
У росії десять заводів Coca-Cola належали окремій незалежній компанії, зареєстрованій у Швейцарії, під назвою Coca-Cola Hellenic Bottling Company (HBC). The Coca-Cola Company володіє 21,3% акцій цієї компанії. Найбільшими акціонерами швейцарської Coca-Cola HBC з 23,3% акцій є сім'я грецьких мільярдерів Левентіс-Давід. Ця компанія також володіє виробництвом напоїв під брендами Coca-Cola в Україні.
Американська The Coca-Cola Company лише надавала грецько-швейцарській Coca-Cola HBC право на використання брендів і постачала їй концентрати, з яких на російських заводах виготовлялися напої.
Попри обіцянки допомогти виконанню рішення The Coca-Cola Company та заяви про підтримку України, Coca-Cola HBC не покинула росію.
Але можливість розливати та продавати напої під брендами Coca-Cola на російському ринку вона втратила. У серпні 2022 року Coca-Cola HBC оголосила, що продала останні старі запаси оригінальної Coca-Cola й тепер розвиватиме свій російський бізнес «у набагато меншому масштабі» під новою назвою – «Мултон партнерс», яка зосередиться на виробництві та продажу в росії локальних брендів «Добрий», Rich і «Моя сім'я».
Попри припинення офіційного продажу брендів Coca-Cola в росії, оригінальні напої під цими брендами продовжують продаватися на російському ринку. Тепер, однак, на їхньому продажу можуть заробляти російські мільярдери, а не грецькі власники.
За даними розслідування, з минулої осені на імпорті напоїв під брендами Coca-Cola до росії заробляють десятки місцевих компаній, які везуть продукцію з ОАЕ, Ірану, Туреччини, Азербайджану, В'єтнаму, Казахстану, Узбекистану, Киргизстану, Грузії, Угорщини, Польщі, Німеччини, Албанії, Великої Британії, Італії, Данії. Журналісти помічали в магазинах навіть кока-колу, виготовлену в підконтрольному ісламістам із «Талібану» Афганістані.