«Нафтогаз» готує позови проти рф в інших, окрім США, країнах щодо компенсації за вкрадене в Криму

Україна має отримати повну суму компенсації, передбачену арбітражем, а також відсотки, що нараховуватимуться до остаточного погашення боргу

Фото: pixabay.com

«Нафтогаз» збирається позиватися до росії в інших країнах, окрім США, і вимагати примусової компенсації від рф за експропрійовані активи у Криму.

Про це повідомив голова правління компанії Олексій Чернишов у своїй колонці для «Економічної правди».

У червні «Нафтогаз» подав позов до суду США щодо примусового стягнення з рф $5 млрд компенсації за збитки та втрачене в Криму майно.

Та, як зазначає Чернишов, США – це лише початок, на черзі інші країни, які наразі не можна назвати.

«Але наша позиція, відображена у стратегії, полягає в тому, що Україна має отримати повну суму компенсації, передбачену арбітражним рішенням. А також відсотки, що будуть нараховуватися весь час до остаточного погашення росією боргу. Крім того, успішний кейс «Нафтогазу» створить прецедент для інших українських компаній, які втратили своє майно внаслідок агресії росії», – запевняє голова компанії.

За його словами, США не випадково вибрані для старту глобального процесу стягнення з рф компенсацій.

«По-перше, це одна з найбільших світових юрисдикцій. По-друге, це держава, для якої rule of law є одним із фундаментальних принципів», – пояснює Чернишов.

Він пояснив, що округ Колумбія, до якого компанія подала клопотання про підтвердження рішення Арбітражного трибуналу при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі, є федеральною адміністративною одиницею, яка не підпорядковується жодному штату і саме там розташовані федеральні органи влади.

Висновок Федерального окружного суду у Вашингтоні не є автоматично обов’язковим для всіх 50 штатів, утім забезпечує суперсильну позицію в інших судах Америки для процедури визнання та примусового виконання рішення Гаазького трибуналу на території Сполучених Штатів. 

Бекграунд. Нагадаємо: 12 квітня 2023 року Арбітражний трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі зобов’язав росію сплатити $5 млрд компенсації за збитки, завдані захопленням активів компаній «Нафтогазу» в Криму у 2014 році. У жовтні 2016 року «Нафтогаз» і шість інших компаній холдингу ініціювали арбітраж (справа PCA №2017-16) проти рф на підставі Угоди між Кабміном й урядом росії про заохочення та взаємний захист інвестицій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS