Концерн Unilever «засуджує війну», але не проти служби своїх працівників у російській армії

Компанія заявила, що продовжує працювати у рф, оскільки «вихід не є простим»

Фото: pixabay.com

Англо-голландська група компанія Unilever, що є одним з лідерів у виробництві продуктів харчування, товарів побутової хімії та засобів особистої гігієни, заявила, що дотримуватиметься російського закону про призов, якщо її співробітників призвуть до армії.

Про йдеться в листі компанії до групи B4Ukraine, яка агітує припинити діяльність у рф, передає The Guardian.

Зокрема, директор Unilever із бізнес-операцій та ланцюга постачання Реджинальдо Еккліссато написав, що компанія «знає про закон, який вимагає від будь-якої компанії, що працює у рф, дозволу на призов співробітників, якщо їх призвуть».

«Ми завжди дотримуємося всіх законів країн, у яких працюємо», – наголосив він.

При цьому в листі Unilever заявила: «Ми хотіли б повторити, що Unilever абсолютно засуджує війну в Україні як жорстокий, безглуздий акт російської держави, і ми продовжуємо приєднуватися до міжнародної спільноти в закликах до стабільності й миру в регіоні».

Але компанія заявила, що продовжує працювати у рф, оскільки «вихід не є простим», а також «щоб уникнути ризику того, що бізнес опиниться в руках російської держави, прямо чи опосередковано, та щоб допомогти захистити своїх людей».

Компанія повідомила, що у 2022 році сплатила 3,8 млрд рублів (близько $42 млн) податків російській державі, що є аналогічним сумі за попередній рік.

Бекграунд. Нагадаємо: НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни британську корпорацію Unilever (виробник Domestos, Lipton, Axe, Dove та багатьох інших брендів).

У росії в Unilever працюють понад 3000 співробітників. У 2022 році на частку російського бізнесу припадало 1,4% обороту Unilever і 2% її чистого прибутку, який 2022 року зріс на 24,9% у порівнянні з 2021-м і становив 8,03 млрд євро. Виторг компанії зріс до 60,1 млрд євро (+14,5%). Продажі Unilever зросли у всіх категоріях, найбільше у продажі косметики (+20,8%).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS