Міністр оборони рф Сергєй Шойгу вирушив до Північної Кореї з нагоди 70-х роковин перемир'я в Корейській війні, щоб попросити Пхеньян збільшити постачання боєприпасів російській армії.
Джерело. Про це заявив представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі, пише Financial Times.
«Наша інформація вказує на те, що росія прагне розширити військову співпрацю з Північною Кореєю, наприклад, шляхом продажу Північною Кореєю артилерійських боєприпасів росії», – зазначив Кірбі.
Він додав, що це «ще один приклад того, в якому відчаї зараз “містер путін” через те, що на його військову машину впливають санкції та експортний контроль».
За словами Кірбі, російський президент звертається за допомогою до КНДР та Ірану, а також «намагався звернутися до Китаю, щоб отримати підтримку для своєї військової машини».
Під час свого візиту до Пхеньяна Шойгу передав послання путіна, в якому він подякував лідеру Північної Кореї Кім Чен Іну за «непохитну підтримку» російської «спеціальної військової операції» в Україні. У відповідь Кім влаштував Шойгу екскурсію великою виставкою північнокорейської зброї, яка включала нові безпілотники і міжконтинентальні балістичні ракети.
Через тиждень після візиту Шойгу до КНДР російський військовий літак Іл-62М здійснив посадку у Пхеньяні, повідомляло південнокорейське видання NK News. Цей борт використовується для військових делегацій високого рівня.
Північна Корея має балістичні ракети малої дальності, які мають схожі характеристики з російськими ракетами «Іскандер», зазначають військові аналітики. Як писав раніше Bloomberg, Москву цікавлять 152-мм артилерійські снаряди, оскільки вони сумісні із озброєнням радянських часів, яке активно використовується на фронті.
За даними дослідницької групи Джеймстаунського фонду, КНДР має мільйонні запаси таких снарядів.
«Північна Корея схопиться за можливість позбутися запасів застарілих боєприпасів із суттєвою націнкою», – вважає експерт зі зброї Йост Оліманс.
За рахунок постачання зброї російської армії Північна Корея поповнює скарбницю, що дозволяє їй витримувати санкції та нарощувати ядерний арсенал. Більше того, москва почала відправляти в країну зерно та нафту, а також відновила залізничне сполучення, якого не було майже три роки.