Ф'ючерси на нафту WTI утримувалися вище $84 за барель, наблизившись до дев'ятимісячного максимуму, досягнутого на попередній сесії, оскільки сировинні ринки продовжували хвилюватися через скорочення видобутку ключовими членами ОПЕК+ – Саудівською Аравією та росією.
Про це пише Trading Economics.
Саудівська Аравія підтвердила свою позицію щодо скорочення видобутку та збалансування ринкового тиску після того, як минулого тижня оголосила, що продовжить скорочення видобутку на 1 млн барелів на добу у вересні і, можливо, продовжить це робити надалі, говорять аналітики.
Зазначається, що росія також заявила минулого тижня, що скоротить експорт нафти на 300 000 барелів на добу наступного місяця.
Тим часом, дані EIA показали, що запаси нафти в США минулого тижня зросли на 5,85 млн барелів, що значно перевищило очікування ринку щодо зростання на 0,56 млн барелів. Інвестори також продовжували оцінювати перспективи попиту в Китаї після того, як слабкі торгові дані і побоювання дефляції в найбільшому світовому імпортері нафти вплинули на ринкові настрої, підсумувало видання.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що танкери, які вперше везли російську нафту з портів на Балтиці до Китаю, застрягли на Північному морському шляху.