Флагман російського оборонно-промислового комплексу «Ростех», держкорпорація під управлінням друга путіна Сергєя Чемезова взявся за рік створити аналоги американських HIMARS і французьких CAESAR – для цього компанія вирішила встановити розроблені в СРСР радянські гармати на колісні шасі.
На форумі «Армія росія 2023» «Ростех» 10 серпня анонсував появу у військах нових колісних гаубиць – «Мальви» та «Флоксу».
«Мальва» вже пройшла держвипробування. Наразі розгорнуто її серійне виробництво. Перші зразки будуть поставлені у війська вже найближчими місяцями», – повідомив заступник гендиректора «Ростеху» Владімір Артяков, пише The Moscow Times з посиланням на росЗМІ.
Щодо «Флоксу», то він, за словами Артякова, перебуває на фінальній стадії випробувань. «Повірте, у нас буде що протиставити далекобійним західним гаубицям, які зараз поставляються для ЗСУ», – сказав топ-менеджер.
Обидві машини по суті є копіями самохідних гаубиць, розроблених 50 років тому, але їх перевели на колісні бази БАЗ-6610 (колеса 8×8) та «Урал 4320» (6×6).
Для «Мальви» з дальністю пострілу 24-28 км взяли 152-мм гаубицю 2А64 з радянською гусеничною САУ «Мста», а «Флокс» з дальністю пострілу до 10 км запозичив гармату в радянських конструкторів десантної машини «Нона».
При цьому за дальністю «Мальва» щонайменше на третину програє не лише західним зразкам, а й навіть сербським.
Аналогічна американська M109 «Паладін» стріляє на 30-45 км, шведська Archer – на 30-40 км, французька 155-мм САУ CAESAR закидає снаряд на 40 км, словацька САУ Zuzana 2 – на 41 км, німецькі самохідки PzH 2 -47 км.
Навіть сербська САУ «Нора Б-52» має дальність близько 40 км. Дальність удару HIMARS у різних варіаціях від 45 до 300 км.
Бекграунд. Нагадаємо, наприкінці липня Німеччина передала ще 6 зенітних самохідних установок Gepard Україні.