Правоохоронцями було задокументовано злочинну діяльність голів правлінь «Волиньгазу», «Криворіжгазу» та «Чернігівгазу», які теж причетні до розкрадання блакитного палива з газотранспортної системи України.
Про це повідомляє СБУ.
«Ці компанії фактично контролюються менеджментом ТОВ «Регіональна газова компанія» (РГК, афілійована до Фірташа), яке загалом управляє 20 міськ- та облгазами, що становить 70% усіх газорозподільних мереж України»,– йдеться в повідомленні.
За матеріалами СБУ посадовцям повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
Отже, на підставі доказової бази, зібраної Службою безпеки, загалом оголошено про підозру вже 11-ти керівникам окремих облгазів і чотирьом функціонерам фінансово-промислової групи Фірташа.
ОНОВЛЕНО: Зі свого боку Group DF заявила, що “категорично спростовує всі звинувачення, висунуті СБУ та БЕБ проти наших бізнесів, топменеджерів та акціонера Групи Дмитра Фірташа”.
“Серія обшуків на підприємствах Групи, кримінальні справи, підозри та безпідставні звинувачення, про які повідомили відомства, не мають під собою жодного юридичного підґрунтя та є частиною корупційного тиску на бізнес Групи”, – йдеться в прес-релізі Group DF.
“Адвокати Групи та акціонера відстоюватимуть інтереси бізнесів, персоналу та акціонера в українських та міжнародних судах та доведуть свою правоту”, – заявили в компанії.
“Арешт корпоративних прав на активи Групи не вплине на діяльність наших бізнесів: вони продовжують працювати в штатному режимі, виконуючи всі зобов'язання перед партнерами в повному обсязі та в терміни, обумовлені контрактами”, – додали в прес-службі компанії.
Нагадаємо, раніше СБУ спільно з БЕБ повідомили, що викрила масштабну схему: посадовці «облгазів Фірташа» розкрадали понад 70% коштів, які передбачалися на закупівлю газу. За даними судово-економічної експертизи, лише протягом 2021 року незаконна діяльність фігурантів завдала державі збитків більш ніж на 4,2 млрд грн. А загальна сума шкоди, за попередніми оцінками, протягом 2016–2022 років може становити понад 18 млрд грн.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що СБУ та БЕБ повідомили про підозру Фірташу.