Одним із способів закінчити війну в Україні могла б стати відмова Києва від частини окупованих росією територій в обмін на вступ до НАТО.
Джерело. Таку пропозицію висловив керівник офісу генерального секретаря НАТО Стіан Єнссен, якого цитує норвезьке видання VG.
На думку голови штабу НАТО, у такий спосіб можна було б гарантувати безпеку України після завершення війни з росією.
«Я не кажу, що так має бути. Але, напевно, це можливе рішення», – додав він.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг раніше не висловлював готовності обговорювати можливі шляхи вирішення ситуації для України після російського вторгнення. Єнссен наполягає на необхідності обміркувати це питання та визначити, яким чином забезпечити безпеку України після війни.
І Столтенберг, і Єнссен наголошують на важливості самостійного вибору України. Київ сам прийматиме рішення про час та умови майбутніх переговорів з росією, стверджують представники блоку.
Глава штабу НАТО зазначив, що обговорення статусу України після війни вже почалося і питання про передачу території росії було порушено іншими учасниками обговорення. За підсумками дискусій лідерів країн – членів НАТО їхні учасники вирішили, що запрошення України до альянсу буде сформульоване у тому випадку, якщо «країни-союзники досягнуть згоди, а Київ виконає відповідні умови», нагадав Єнссен.
Очільник штабу НАТО наголосив, що росія зараз стикається з серйозними військовими труднощами, тому зараз малоймовірно, що вона зможе захопити нові території. Йдеться швидше про те, які території Україні вдасться повернути, зазначив він.
Бекграунд. Нагадаємо, раніше президент Польщі Анджей Дуда заявив, що в України немає достатньо зброї, щоб переломити хід війни.