“Хай всі аналітики світу навіть не розраховують”: Зеленський відкинув ідею перекидання військ зі сходу на південь

Напередодні таку пропозицію висунули західні військові експерти

фото Офіційний сайт Президента України

Президент України Володимир Зеленський відкинув ідею перекидання частини українських військ зі сходу на південь, про що напередодні зазначали західні експерти в коментарях газеті New York Times.

«Хтось розуміє зі спеціалістів, скільки там людей, скільки окупантів на сході? Приблизно 200 тисяч. Пропозиція така: давайте візьмемо звідти наші Збройні сили і кудись їх перекинемо. Не хочу говорити куди. Наприклад, туди, де нам це бажано чи потрібно, – сказав Зеленський на прес-конференції у Києві, пише ВВС.

«Думаю, після цього буде наступне: через кілька днів – Слов'янськ, Краматорськ, потім вони [російські війська] підуть на Павлоград, Дніпро, відріжуть береги», – додав він.

Як писала NYT, американські стратеги вважають, що українські війська надто розосереджені та мають сконцентруватися на головному напрямі – на півдні країни.

На їхню думку, Київ з великими труднощами прориває добре укріплену російську оборону, багато в чому тому, що занадто багато військ, включаючи деякі з найкращих бойових підрозділів, знаходяться не в тих місцях.

Співрозмовники видання говорили, що українське командування розподілило війська та вогневу потужність приблизно порівну між сходом та півднем, внаслідок чого в районі Бахмута та інших міст на сході країни перебуває більше українських військ, ніж під Мелітополем та Запоріжжям на півдні, де розташовані набагато важливіші у стратегічному відношенні ділянки фронту, вважають експерти.

«Ми не віддамо ні Харків, ні Донбас, ні Павлоград, ні Дніпро. І нехай усі аналітики світу на це навіть не розраховують», – заявив Володимир Зеленський.

Бекграунд. Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що США радять Україні по-іншому розподілити сили контрнаступу – зокрема, зосередитись на просуванні до Мелітополя та пробивати російські мінні поля.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS