Китай має намір запустити новий державний інвестиційний фонд на $40 млрд для стимулювання індустрії мікросхем

Очікується, що це стане одним із інструментів у досягненні Китаєм самодостатності в напівпровідниковій сфері

Китай має намір запустити новий державний інвестиційний фонд, який має на меті залучити близько $40 млрд для свого напівпровідникового сектору.

Про це пише Reuters.

Ймовірно, це буде найбільший з трьох фондів, запущених Китайським інвестиційним фондом індустрії інтегральних схем, також відомим як Великий фонд.

Його цільовий показник у 300 млрд юанів (близько $41 млрд) перевершує показники аналогічних фондів у 2014 та 2019 роках, які, згідно з урядовими звітами, зібрали 138,7 млрд юанів та 200 млрд юанів відповідно.

Однією з головних сфер інвестицій буде обладнання для виробництва мікросхем, зазначає видання.

Президент Сі Цзіньпін вже давно наголошує на необхідності досягнення Китаєм самодостатності в напівпровідниках. Ця потреба стала ще більш нагальною після того, як за останні кілька років Вашингтон запровадив низку заходів експортного контролю, посилаючись на побоювання, що Пекін може використовувати передові мікросхеми для посилення свого військового потенціалу, говорять експерти.

У жовтні США запровадили широкий пакет санкцій, який обмежив доступ Китаю до передового обладнання для виробництва мікросхем, а союзники США – Японія та Нідерланди – зробили аналогічні кроки.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Huawei будує секретну мережу підприємств із випуску чипів у Китаї.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS