Російська протиповітряна оборона в Криму не може впоратися із ракетами західного виробництва, які отримала та використовує Україна.
Про це сказав речник Повітряних сил України Юрій Ігнат в ефірі телемарафону «Єдині новини».
Він зазначив, що йдеться про крилаті ракети SCALP/Storm Shadow, які «чудово працюють по окупантах».
«Те озброєння, яке дуже очікувалось, вже у нас є – це крилаті ракети. Це ракети, якими противник постійно нас атакує з перших днів війни – оті Х-101 чи Калібр – така ж зброя. Вірніше не просто така ж, а краща. Противник не може збивати ці ракети, попри те, що у них там «не имеющее аналогов ПВО». Якась кількість певно збивається, але ми бачимо за результатами, що ракети долітають. Крим, який нашпигований засобами ППО потужно, не може впоратися із крилатими ракетами західного виробництва», – сказав Ігнат.
За його словами, результат від застосування SCALP/ Storm Shadow «постійно є».
«Бачимо, результати постійно є. І не лише по окупованому Криму, а й по інших територіях, де ворог зосереджує свою логістику, свої боєприпаси», – зазначив Ігнат.
На запитання, чи не були застосовані Україною ATACMS при ураженні штабу рф в Севастополі, він відповів: «Якби ATACMS, то було б очевидно. Тому що крилата і балістична ракети суттєво відрізняються по траекторії польоту, завданням удару і т.д.».
Водночас Ігнат дав прогноз, що врешті США передадуть ATACMS Україні:
«Я думаю, що ATACMS будуть. Все більше новин з’являється про те, що це відбудеться. І не лише ATACMS, а й інше озброєння. Ракети Taurus Німецького виробника – теж дуже й дуже нам потрібні. І питання у кількості».
Бекграунд. Нагадаємо: президент США Джо Байден повідомив українському президенту Володимиру Зеленському про те, що Сполучені Штати передадуть Києву «невелику кількість» ракет великої дальності ATACMS.
Тактична ракетна система ATACMS дасть ЗСУ можливість вражати цілі на відстані до 300 км, завдаючи ударів по лініях постачання, залізницях та пунктах командування.
Раніше джерела ABC News також повідомляли, що Білий дім, ймовірно, надасть Україні дальнобійні ракети найближчим часом.
Українська сторона не раз зверталася до США із запитом постачання цих далекобійних ракет. Американці, проте, як повідомлялося, побоювалися, що це призведе до ескалації конфлікту, а також посилалися на те, що запаси цих ракет на складах відносно невеликі.