НКРЕКП внесла зміни до постанови про виконання інвестиційних програм Операторів ГРМ, Оператора ГТС та Оператора газосховищ у період дії воєнного стану в Україні.
Відповідне рішення регулятор ухвалив сьогодні на засіданні.
Зокрема, постановою дозволяється на період дії воєнного стану в Україні Операторам ГРМ, Оператору ГТС та Оператору газосховищ використовувати кошти, визначені як плановані тарифні джерела фінансування відповідних інвестиційних програм, коштів планованого прибутку, залучених коштів (гуманітарна, фінансова допомога, кредити, гранти), бюджетних коштів, коштів, передбачених мобілізаційним завданням (замовленням), коштів, отриманих від здійснення діяльності, пов'язаної та не пов'язаної з транспортуванням, розподілом, зберіганням (закачуванням, відбором) природного газу та інших не заборонених законодавством коштів.
Згідно з документом, кошти надаються на:
Зазначається, що відповідні зміни застосовано з метою реалізації у найкоротші строки заходів із забезпечення інженерного захисту критичних елементів газорозподільних систем, газотранспортної системи та газосховищ.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НКРЕКП змінила підхід до визначення мінімальної плати за розподіл природного газу для побутових споживачів.