Протягом вересня 2023 року в режимі «РЕПО з контролем ризиків» було укладено 85 угод на загальну суму 6,574 млрд грн

Угоди укладалися на строк від 1 до 90 днів, а ставка РЕПО була в діапазоні від 17,5% до 19,5%

За підсумками проведення операцій на ринку РЕПО протягом вересня 2023 року в режимі «РЕПО з контролем ризиків» було укладено 85 угод на загальну суму 6,574 млрд грн.

Про це йдеться на сайті НКЦПФР.

«У вересні ми побачили пожвавлення при укладенні угод на ринку РЕПО з контролем ризиків. Це позитивний сигнал, що свідчить про існування зараз попиту на інструмент отримання короткострокових кредитів та насичення ліквідністю ринку цінних паперів попри війну, що триває», – зазначив Голова НКЦПФР Руслан Магомедов.

Середньоденна відкрита позиція становила 3,916 млрд грн. При цьому середньоденна кількість чинних контрактів – 33 шт.

Мінімальна денна відкрита позиція – 2,925 млрд грн, максимальна денна позиція – 4,527 млрд грн. Угоди укладалися на строк від 1 до 90 днів, а ставка РЕПО була в діапазоні від 17,5% до 19,5%.

Технологія проведення біржових операцій РЕПО з цінними паперами з контролем ризиків доступна з 2021 року. Вона передбачає використання послуг центрального контрагента, яким виступає Розрахунковий центр, для зменшення ризиків при кредитуванні під заставу цінних паперів.

«РЕПО з контролем ризиків» – це сервіс грошового ринку, де Розрахунковий центр виконує функцію Центрального контрагента. Центральний контрагент контролює гарантійне забезпечення учасників клірингу, створене за рахунок грошових коштів та/або цінних паперів.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що НКЦПФР припинить ведення держреєстру фінустанов із січня 2024 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS