На тлі несподіваного нападу Хамас на Ізраїль, інвестори вирішили уникали традиційно ризикованих активів, як-от акції, і натомість купували золото, облігації та долари.
За даними Trading Economics, ф’ючерси на нафту марки WTI та Brent у понеділок підскочили приблизно на 4% – до $86 та $87 за барель відповідно.
Як пише Bloomberg, ізраїльський шекель ослаб на 2%, досягнувши найнижчого рівня за останні сім років, навіть після того, як Банк Ізраїлю оприлюднив безпрецедентну програму підтримки ринків. Центральний банк планує продати до $30 млрд іноземної валюти й надати до $15 млрд через механізми свопів для підтримки ринків.
«Це класичне позиціонування від ризику до безпечних гаваней, – сказав Александр Барадез, головний ринковий аналітик IG Markets у Парижі. – Якщо додати до конфлікту макроекономічну невизначеність у Європі та Китаї, яструбину позицію центральних банків, уже зростаючі ціни на нафту та майбутній сезон звітності, то в ринків немає жодних підстав для зростання».
Хоча останні події не становлять безпосередньої загрози для нафтових потоків, трейдери занепокоєні тим, що конфлікт може перетворитися на проксівійну. Іран є одночасно і великим виробником нафти, і прихильником Хамас. Будь-яка відплата Тегерану може поставити під загрозу проходження суден через Ормузьку протоку, життєво важливий канал, який Іран раніше погрожував закрити.
За даними Bloomberg, золото подорожчало через збільшення попиту на безпечний актив, дорогоцінний метал подорожчав на 1,2%, оскільки фінансові ринки готуються до волатильності.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що через напад Хамас на Ізраїль акції падають на всьому Близькому Сході.