Американська Exxon купує свого сланцевого конкурента Pioneer за $60 млрд – Reuters

Очікується, що це буде найбільшим придбанням будь-якої компанії цього року і найбільшим для Exxon із часів купівлі Mobil Oil за $81 млрд у 1998 році

Фото: Рexels

Exxon Mobil купує американського конкурента Pioneer Natural Resources приблизно за $60 млрд. Очікується, що ця угода поставить компанію на вершину найбільшого нафтового родовища в США і забезпечить їй десятиліття низьковитратного видобутку.

Про це пише Reuters.

Минулого тижня антимонопольні експерти заявили агентству Reuters, що Exxon і Pioneer мають хороші шанси завершити свою угоду, навіть попри те, що вони зіткнуться з ретельною перевіркою. Це пов'язано з тим, що вони можуть стверджувати, що разом становитимуть лише невелику частку величезного світового ринку нафти і газу.

Запропонована угода з'явилася після того, як за останні два роки Exxon вирвалася з глибоких збитків і величезних боргів, скоротивши витрати, продавши десятки активів і отримавши вигоду від високих цін на енергоносії, спричинених російським вторгненням в Україну.

Pioneer є однією з найуспішніших нафтових компаній, що вийшли зі сланцевої революції, яка перетворила США з великого імпортера нафти на найбільшого світового виробника трохи більше ніж за десять років.

Це третій за величиною виробник нафти в Пермському басейні після Chevron Corp і ConocoPhillips, з мінімальною собівартістю видобутку в середньому майже $10,50 за барель нафти і газу.

Під керівництвом генерального директора Скотта Шеффілда нафтовидобувна компанія зростала завдяки швидким придбанням, у тому числі багатомільярдним угодам у 2021 році з DoublePoint Energy та Parsley Energy.

Запланована покупка Exxon перевершить за вартістю придбання нафтового гіганта Shell компанії BG Group за $53 млрд у 2016 році, що вивело її на перше місце на світовому ринку зрідженого природного газу.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Exxon очікує $1 млрд додаткового прибутку в III кварталі через зростання цін на нафту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS