В американському штаті Мічиган, який славиться своєю потужною промисловою базою з більш ніж 10 тисяч виробничих підприємств, діє Директива 2020-10. Ця Директива передбачає розбудову концепції здорового клімату та досягнення вуглецевої нейтральності в масштабах економіки штату до 2050 року, а до 2025 року – скорочення викидів парникових газів на 28% порівняно з 2005-м. ЇЇ виконавцем є Департамент навколишнього середовища, Великих озер та енергетики (EGLE), який розробляє план дій та відповідає за його реалізацію.
EGLE та мічиганський акселератор Centrepolis спільно з корпоративними партнерами, серед яких – Whirlpool Corporation, Gerdau, Michigan Economic Development Corporation, Національна лабораторія відновлюваної енергії та Breakthrough Energy, – запрошують інноваційні команди з усього світу допомогти їм виконати це завдання. Вони оголосили Industrial Decarbonization Challenge, метою якого є пошук найкращих технологій промислової декарбонізації та зв’язок команд розробників з корпоративними промисловими партнерами для подальшої співпраці.
Industrial Decarbonization Challenge
Ключова індустрія: Industrial Decarbonization.
Опис: Цей челендж покликаний розширити можливості співпраці між підприємствами та інноваторами й скоротити викиди вуглецю в промислових процесах. Він дозволить здійснити ефективний пошук, оцінку та метчинг технологій декарбонізації, найкращих у своєму класі, з реальними потребами, з якими стикаються партнери проєкту, та прискорити впровадження промислової декарбонізації.
Челендж проводиться у наступних категоріях:
1. Промислова декарбонізація: як традиційним вузлам і агрегатам перейти на стійкі джерела енергії та покращити уловлювання вуглецю? Можливі напрями розробок: використання різних типів палива у традиційних агрегатах, новітні технології водневого палива та електричних бойлерів, заміна природному газу, уловлювання вуглецю у виробничих процесах та установках, декарбонізація води, доступні та масштабовані технології біопалива.
2. Декарбонізація антропогенного середовища: як зробити існуючі будівлі більш ефективними, а нові будувати без викидів вуглецю? Можливі напрями розробок: системи обліку споживання електроенергії, баланс постачання між декількома джерелами енергії (електромережі, вітер, сонце тощо), динамічне балансування навантаження, технології енергоефективного будівництва, моніторинг та зниження використання води, інноваційні системи обігріву, декарбонізація будівлі.
3. Декарбонізація ланцюга постачань: які нові циклічні процеси проектування, матеріалознавства і виробництва можна застосувати для усунення вуглецю із сфери постачання у промисловості? Можливі напрями розробок: технології переробки матеріалів і продуктів зі зменшенням відходів, переробка і повторне використання брухту, використання вторинних матеріалів, нейтральні або негативно вуглецеві виробничі процеси, повторне використання пінопласту.
Дедлайн: 30 листопада 2023 року. Після цього журі обробить заявки і відбере рішення, що найбільше підходять для вирішення проблем партнерів. У січні 2024 року відбудуться прямі онлайн-зустрічі між командами та підприємствами, після яких будуть відібрані фіналісти челенджу. Фінал – пітч-івент у прямому ефірі, під час якого команди представлять свої рішення спонсорам, інвесторам і широкій групі промислових виробничих компаній штату Мічигані.
Переваги для команд: Призовий фонд – до $250 000 на демонстрацію і тестування найкращих технологій промислової декарбонізації в умовах реальних підприємств, потенційна співпраця з компаніями-партнерами та спонсорами.
Як взяти участь: Заявка на участь у челенджі подається через платформу F6S, доступна для заповнення після реєстрації.
[INSERT_BLOCK_PROMO_REACTOR_4]