Комітет ВР з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроєкт щодо фінмоніторингу політично значущих осіб у редакції, погодженій із партнерами.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
«Правку #101 (яка викликала занепокоєння наших партнерів) про відкладення вступу в силу закону з моменту вступу у ЄС – відхилили», – зазначив він.
Железняк також додав, що редакція, затверджена до другого читання, зараз відповідає стандартам AML/CFT. Зазначається, що вона буде зарахована як виконання вимог МВФ.
Нагадаємо. Законопроєкт також пропонує:
-
розширити ознаки порогової фінансової операції фінансовими операціями клієнта, якщо кінцевий бенефіціарний власник учасника фінансової операції – клієнта є громадянином чи має постійне місце проживання (перебування, реєстрації) у державі, що здійснює збройну агресію проти України;
-
доповнити нормою, згідно з якою суб'єкт державного фінансового моніторингу (СПФМ) повинен забезпечити належне застосування ризик-орієнтованого підходу під час обслуговування клієнтів, які є політично значущими особами, членами їхніх сімей та особами, пов’язаними з політично значущими особами, з метою присвоєння обґрунтованого рівня ризику, унеможливлення безпідставної відмови від здійснення фінансових операцій та/або встановлення (продовження) ділових відносин;
-
конкретизувати, що, у разі коли з часу припинення виконання політично значущою особою визначних публічних функцій пройшло більше 12 місяців і СПФМ під час проведення належної перевірки переконається в тому, що така особа більше не несе ризику, притаманного політично значущим особам, суб’єкт первинного фінансового моніторингу може не вживати щодо неї, членів її сімʼї та осіб, пов’язаних із нею, заходів, визначених пунктами 2–4 частини 14 статті 11 закону.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що фінкомітет Ради підтримав проєкт закону про PEP-ів у редакції, яка не дозволяє розпочати перемовини про членство в ЄС.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі
Mind.ua та стрічці
Google NEWS