BHP продає шахти коксівного вугілля компанії Whitehaven за $3,2 млрд

На тлі цієї новини акції Whitehaven зросли на 11%, що стало найбільшим стрибком їх вартості за останні 3 роки

Фото: Рexels

BHP Group Ltd. погодилася продати дві австралійські шахти з видобутку коксівного вугілля компанії Whitehaven Coal Ltd. щонайменше за $3,2 млрд, оскільки найбільший у світі гірничодобувний концерн продовжує відмову від викопного палива.

Про це пише Bloomberg.

Whitehaven заплатить $3,2 млрд за активи, а також додаткові платежі в розмірі до $900 млн за умови, що ціна реалізації перевищить узгоджені порогові значення, йдеться в повідомленні. Компанія також розглядає можливість продажу міноритарної частки в активах світовим виробникам сталі через спільне підприємство.

Акції Whitehaven у Сіднеї закрилися на 11% вище, що стало найбільшим стрибком із жовтня 2020 року. Торги акціями були зупинені вранці і відновилися після того, як компанія опублікувала свою заяву. Акції BHP зросли на 0,7%.

BHP є співвласником шахт, які постачають металургійне вугілля виробникам сталі на ринках, зокрема Китаю та Індії, у спільному підприємстві з Mitsubishi Corp. у співвідношенні 50:50. У тендері на ці дві шахти брали участь такі конкуренти, як індонезійський підрядник Bukit Makmur Mandiri Utama PT, Stanmore Resources Ltd. і Peabody Energy Corp.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що гірничодобувна BHP обмірковує продаж нафтогазового бізнесу за 15 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS