Депутати російської держдуми одноголосно ухвалили у другому та третьому читаннях закон про відкликання ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань.
«Наше голосування буде відповіддю Сполученим Штатам Америки на їхнє хамське ставлення до своїх обов'язків щодо підтримки глобальної безпеки», – заявив на пленарному засіданні спікер В'ячеслав Володін.
5 жовтня російський диктатор путін заявив, що оскільки США не ратифікували Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань, можна подумати про відкликання ратифікації росією цього документа, залишивши це питання на розгляд держдуми.
16 жовтня МЗС рф заявило, що росія у разі відкликання ратифікації Договору продовжить дотримуватися мораторію на ядерні випробування і що на проведення ядерних випробувань росія піде, тільки якщо такий крок зроблять США.
Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань – багатосторонній міжнародний договір, спрямований на заборону випробувальних вибухів ядерної зброї та будь-яких інших ядерних вибухів у цивільних чи військових цілях у будь-якому місці. Його було прийнято 50-ю сесією Генеральної Асамблеї ООН 10 вересня 1996 року і відкрито для підписання 24 вересня 1996 року.
У Договорі йдеться про заборону випробувань ядерної зброї в атмосфері, космічному просторі та під водою.
Станом на 2023 рік Договір підписали 187 держав, у тому числі 41 держава з 44, необхідних для набуття чинності договору, – не підписали лише «молоді» ядерні держави Індія, Пакистан, КНДР.
Ратифікували Договір 178 держав, у тому числі 36 держав з 44, необхідних для набуття чинності. Не ратифікували: США, КНР, Ізраїль.