Лондон відновив статус найбільшого фондового ринку Європи

Згідно з індексом, складеним агентством Bloomberg, сукупна ринкова капіталізація первинних лістингів у Лондоні – за винятком ETF і АДР – зараз становить $2888,4 млрд проти $2887,5 млрд у Парижі

Фото: Рexels

Лондон повернув собі корону найбільшого фондового ринку Європи від Парижа завдяки стрімкому зростанню цін на сиру нафту.

Про це пише Bloomberg.

Лондон втратив свій статус найбільшого фондового ринку Європи в листопаді минулого року, продовживши падіння акцій, яке тягнеться ще з часів голосування за вихід Великої Британії з Європейського Союзу в 2016 році. Але ринок, який значною мірою складається з акцій сировинних компаній, включно з «блакитними фішками» Shell і BP, останнім часом демонструє позитивну динаміку завдяки зростанню цін на нафту.

«Велика Британія тримається краще завдяки своїй галузевій структурі, – сказала Джанет Муй, керівник відділу ринкового аналізу RBC Brewin Dolphin і додала: – Енергетичний сектор – це короткострокова гра, яка може застрахувати від більш чутливих до процентних ставок або інфляції ризиків, пов'язаних зі світовим зростанням»

Стратеги Barclays на чолі з Еммануелем Кау в середу підвищили рейтинг енергетичного сектору до «перевантаженого», що де-факто збільшило переважання акцій Великої Британії та акцій, що мають високу вартість.

Картина контрастує з Парижем, який перебуває під тиском економічного спаду в Китаї. LVMH, L'Oreal SA, Hermes International і Kering SA разом складають майже п'яту частину індексу CAC 40 і були рушійною силою ралі на початку цього року. Всі вони знизилися з максимумів, досягнутих на початку року, оскільки аналітики попереджають, що попит на шикарні сумочки та ювелірні вироби, найімовірніше, сповільниться в Китаї, а також у Європі.

Це призвело до падіння ринкової вартості майже на $270 млрд із пікових значень, досягнутих у квітні цього року.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що світові компанії все частіше переходять із Лондонської біржі до Нью-Йоркської.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS