Китай звільнив міністра оборони після повідомлень у ЗМІ про військові постачання росії

Усунення Лі може дозволити відновити переговори США і Китаю, оскільки Вашингтон відмовлявся взаємодіяти з міністром під санкціями

фото DR

Міністра оборони Китаю Лі Шанфу, який не з'являвся на публіці останні два місяці, відправлено у відставку, повідомляє South China Morning Post з посиланням на Державне телебачення Китаю.

Рішення про усунення Лі Шанфу з посади було схвалено Постійним комітетом Всекитайських зборів народних представників. Голова КНР Сі Цзіньпін підписав відповідний указ.

65-річний Лі Шанфу, який вважався особистим протеже Сі Цзіньпіна, обійняв посаду міністра оборони у березні цього року, змінивши генерала Вей Фенхе. З 2018 Лі перебував під санкціями США через купівлю винищувачів Су-35 і комплексів С-400 у росії.

Через місяць після призначення на посаду міністра він відвідав москву, де зустрівся із російським диктатором владіміром путіним.

У період, коли Лі очолював Міноборони Китаю, США за зв'язки з росією запровадили санкції проти низки китайських компаній, що працюють у сфері авіабудування, виробництва безпілотників та постачання мікроелектроніки.

Також обмеження були накладені на китайську компанію China Aerospace Technology, яка за даними американської влади, передавала супутникові знімки українських позицій російській ПВК «Вагнер».

У середині вересня Financial Times з посиланням на американських чиновників, знайомих із даними розвідки, повідомила, що Лі відсторонений від посади і перебуває під слідством через порушення при закупівлі військової техніки.

За даними агентства, разом із ним у справі проходять ще вісім осіб, якими Лі керував з 2017 по 2022 рік.

Усунення Лі може дозволити відновити військові переговори США і Китаю на високому рівні, оскільки Вашингтон відмовлявся офіційно взаємодіяти з міністром, який перебував під санкціями, зазначає Bloomberg.

Reuters пише, що Лі Шанфу входив у близьке коло Сі Цзіньпіна.

Бекграунд. Як повідомлялося, китайські фонди шукають нові ринки капіталу з метою зменшити залежність від американських інвестицій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS