Уже 30 німецьких компаній висловили готовність інвестувати в Україну.
Про це заявила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко.
«Я вважаю, що саме німецьке обладнання може відіграти особливу роль під час відновлення нашої країни», – додала віцепрем’єрка.
За словами Свириденко, для забезпечення швидших темпів росту української економіки необхідні довгострокові інвестиції. Для німецького бізнесу дуже важливо зрозуміти, що сьогодні Україна – це не лише країна, яка потребує фінансової допомоги, а й економіка, яка має гарні перспективи для інвесторів.
«Україна буде вдячна, якщо в німецького бізнесу буде можливість постачати нам обладнання, необхідне для виробництва військового озброєння, а також обладнання необхідне для переробної індустрії. Адже український уряд, з огляду на заблоковані морські порти, визначив для себе переробку як пріоритетну галузь економічного розвитку», – наголосила Свириденко.
Крім того, невдовзі нашій країні знадобиться значна кількість металообробних верстатів та обладнання для виробництва будівельних матеріалів, а також устаткування для відновлення зруйнованих підприємств і переробки сировини.
Також зараз Україну цікавить налагодження виробництва продукції для заміщення імпорту з рф і білорусі. Йдеться про скло, папір, металургійну та хімічну продукцію, продукцію машинобудування тощо.
«Український уряд розглядає варіанти розробки спільних заходів стимулювання, які б зробили німецьке обладнання привабливим і доступним для українських промисловців. Відповідна програма могла б включати кредитування придбання устаткування для українського бізнесу від німецького ЕКА Euler Hermes або проєктне фінансування від німецького банку розвитку KfW, розширення програм страхування від воєнних ризиків та надання грантів від німецького уряду, який покривав би частину вартості обладнання для українського бізнесу», – йдеться в повідомленні міністерства.
За інформацією Свириденко, вже зараз уряд ФРН надає інвестгарантії для 14 компаній, які працюють в Україні.
Бекграунд. Нагадаємо: Міністерство економіки Німеччини розширило програму державних інвестиційних гарантій для німецьких підприємств, які вирішать вкласти кошти в Україну. Йдеться про довгострокові кредити, які німецькі компанії часто використовують на додаток до звичайної участі в капіталі для фінансування українських дочірніх підприємств.
Розширення інвестиційних гарантій стало можливим завдяки тому, що Національний банк України зняв певні обмеження на перекази та обмін валюти на прохання німецької сторони.