Прокурори США подали позови проти Цукерберга з вимогою зробити Facebook та Instagram безпечними для підлітків

Instagram, як виявилося, впливає на зростання рівня тривожності та розвитку в дітей депресій

фото Shutterstock

Прокурори 41 штату США порівняли Facebook та Instagram з алкоголем та тютюном і подали колективний позов до суду на корпорацію Meta Марка Цукерберга, яка володіє цими соцмережами.

Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.

У позові стверджується, що залежність від соцмереж може завдавати шкоди здоров'ю дітей та підлітків, а також що компанія продовжує рекламувати їх для тих, кому ще не виповнилося 13 років, що заборонено, згідно з федеральним законодавством.

Позивачі вимагають від корпорації змін у принципах роботи соцмереж.

Крім основного позову, поданого прокурорами від 33 штатів до окружного суду США у Північному округу Каліфорнії, існують ще й окремі такого ж типу. Вони були подані владою округу Колумбія та ще восьми штатів.

Розслідування про діяльність Meta у зв'язку із впливом її продуктів на підліткову психіку з 2021 року ведуть генпрокурори штатів Теннесі та Колорадо.

Воно було розпочато після зливу внутрішніх документів корпорації, серед яких було й закрите дослідження про те, як Instagram і Facebook впливають на підлітків. Згідно з ним, ці соцмережі справді негативно впливають на молодих людей, причому Instagram, як виявилося, впливає на сильне зростання рівня тривожності та розвитку у них депресій.

«У багатьох дітей критичне мислення не сформовано, воно лише починає формуватися у підлітковому періоді. Соцмережі збудовані таким чином, що вони затягують. Це найчастіша історія, коли заходиш на десять хвилин, а минає година. Стрічка нескінченна, і в рекомендоване потрапляє все підряд: бруд, вульгарність, «успішний успіх» – все це може впливати на розуми дітей і підлітків. Оскільки критичне мислення в них не до кінця сформовано, вони не можуть повністю оцінити те, що з ними відбувається, і це може мати негативні наслідки”, – пояснює експерт.

Бекграунд. Нагадаємо, Євросоюз почав розслідування щодо TikTok і Meta за поширення терористичної пропаганди Хамас.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS