“роскосмос”: росія у 75 разів відстала від США за темпами виробництва супутників

США виробляють 3000 супутників на рік, Китай — 1500, в росії — близько 40

фото Pixaby

Російська модель виробництва космічних апаратів є неконкурентоздатною проти інших країн. Про це розповів гендиректор «роскосмосу» Юрій Борисов, слова якого наводить РБК.

Він зазначив, що у США та Китаї виробляється значно більше супутників на рік, ніж у росії.

За словами Борисова, у США існують виробничі потужності, що дозволяють створювати близько 3 000 космічних апаратів щороку. У Китаї створено шість виробництв, здатних виробляти від 1200 до 1500 супутників на рік. У росії це число обмежується лише 40 апаратами на рік.

«Неконкурентоздатні. Перед нами постає грандіозне завдання перевернути ситуацію», – зробив висновок Борисов. Він наголосив, що світове космічне угруповання за останні десять років зросло десятикратно і зараз налічує понад 8900 супутників. Кількість російських супутників становить близько 220 штук – лише 2,5% від загальної кількості.

Глава «роскосмосу» також вказав на зміни в структурі самої індустрії. Він сказав, що замість важких та дорогих супутників тепер створюють багатосупутникові угруповання, на зразок компанії Starlink, яка швидко заповнює групу при виході з експлуатації одного з апаратів.

Борисов наголосив на необхідності зміни моделі виробництва в росії. За його словами, поточні терміни збирання одного апарату становлять близько 18 місяців, що заважає створенню ефективних багатосупутникових угруповань.

Бекграунд. Нагадаємо, SpaceX підписала угоду про запуск європейських супутників – у рамках місії буде виведено по два супутники Galileo.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS