США розробили гібридну систему ППО на прохання України

Це імпровізоване поєднання радянських пускових установок «Бук» та американських ракет «Sea Sparrow»

фото DR

США на прохання України створили гібридні системи ППО FrankenSAM, що поєднують американські та радянські компоненти.

Джерело. Про це пише The New York Times з посиланням на американських посадовців.

Зазначається, що для їхнього виробництва використовуються пускові установки або радари з арсеналу українських збройних сил.

Два варіанти цих імпровізованих засобів ППО – із поєднанням радянських пускових установок «Бук» та американських ракет «Sea Sparrow» та поєднанням радянських радарів з американськими ракетами «Sidewinder» пройшли випробування на військових базах у США. Цієї осені їх поставлять в Україну, повідомляють офіційні джерела.

«FrankenSАМ роблять свій внесок у заповнення критичних прогалин у системі протиповітряної оборони України, і це найважливіша проблема, з якою стикається Україна сьогодні», – розповіла Лора Купер, заступник помічника міністра оборони США з питань України, росії та Євразії.

Проект гібридних установок запущено наприкінці 2022 року. Київ попросив союзників поставити ракети для кількох десятків радянських пускових установок «Бук» та радарів, які простоювали в арсеналі Києва. Зважаючи на те, що західним країнам буде важко знайти радянські боєприпаси, Україна запропонувала переобладнати наявні пускові установки під ракети НАТО.

За останні 20 місяців ЗСУ отримали різноманітні системи ППО від західних союзників, включаючи передові Patriot та IRIS-T, а також понад 2 000 ПЗРК Stinger.

У четвер, 26 жовтня, адміністрація президента США Джо Байдена оголосила про додаткові $150 млн у військовій допомозі, включаючи боєприпаси для систем ППО, зокрема ракети Sidewinder для одного з варіантів FrankenSAM.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив, що його уряд надасть Україні три батареї складних засобів ППО, включно з ще однією системою Patriot, у рамках так званого «зимового пакету» на суму майже $1,5 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS