Влада США посилює тиск на країни, які продовжують постачання товарів до росії всупереч санкціям, у тому числі каналами паралельного імпорту.
У четвер американський Мінфін оголосив про внесення до «чорних списків» понад 20 компаній з Китаю, Туреччини та Об'єднаних арабських еміратів, які, за даними Вашингтона, постачали рф підсанкційну продукцію.
У Туреччині під блокуючі санкції США потрапили 7 фірм, які постачали в рф мікросхеми, літій-іонні батареї, обладнання для обробки металів, а також закуповували підсанкційні товари в Штатах і перенаправляли компаніям, пов'язаним з російським ВПК, йдеться у релізі
Управління з контролю за іноземними активами (ОFAC).
Відтепер вся їхня власність у США блокується, а американським громадянам та юрособам заборонено проводити з ними будь-які операції.
Окремі персональні санкції, що включають, зокрема, візовий «бан», запроваджено стосовно громадянина Туреччини Берка Тюркена, який, за американськими даними, співпрацював з російською розвідкою і був залучений до постачання технологій для підсанкційних компаній з рф.
В ОАЕ – одному з головних «хабів» паралельного імпорту до росії – США запровадили санкції щодо 12 компаній. Вони, як зазначає OFAC, постачали до росії комп'ютерні компоненти, обладнання для обробки даних, супутникові технології, а також запчастини до літаків західного виробництва, які через санкції залишилися без можливості легального ремонту та техобслуговування.
Під американські санкції також потрапила зареєстрована в ОАЕ ARX Financial Engineering Limited. Компанія була учасницею схеми, яка дозволяла виводити рублі з держбанку ВТБ та конвертувати їх у долари всупереч санкціям, зазначає OFAC.
Крім того, до чорних списків внесено три китайські компанії. Одна з них – China Taly Aviation Technologies – постачала обладнання для радарів російському виробнику систем протиповітряної оборони. Дві інші – Beijing Jiahehengde Technology та Shangyixianda Technology – здійснили понад 100 поставок електрооптичного та телекомунікаційного обладнання підсанкційним російським структурам.
Новий великий санкційний пакет – другий за останні два місяці – націлений на фізосіб та компанії, які «сприяють росії в її безсовісній війні проти України, постачаючи такі необхідні технології та обладнання з третіх країн», пояснює американський Мінфін у релізі.
Самостійно росія не здатна виробляти значну частину матеріалів і товарів для оборонно-промислового комплексу і покладається, зокрема, на Китай, Туреччину та ОАЕ, які стали хабами для тіньового експорту до рф, пише OFAC.
Бекграунд. Також сьогодні стало відомо, що США розширили санкції проти росії, додавши в нього понад 30 фізосіб та майже 200 компаній.