Кабінет Міністрів України затвердив порядок використання державним підприємством Міністерства оборони України «Агенція закупівель у сфері оборони» коштів, передбачених у державному бюджеті для оборонних закупівель.
Про це йдеться на сайті уряду.
Згідно з документом, головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Міноборони. Відповідно одержувачем бюджетних коштів є агенція, яка отримує кошти на виконання відповідної бюджетної програми в частині виконання функцій служби державного замовника у сфері оборони.
Агенція здійснює перерахування бюджетних коштів:
-
на закупівлю товарів, робіт і послуг та інших пов’язаних послуг (зокрема, логістичних, транспортних, митно-брокерських послуг, послуг із супроводження товарів, банківських послуг, обслуговування фінансових інструментів, зокрема акредитиву) за відповідною бюджетною програмою в сумі укладених державних контрактів (договорів) на рахунки постачальників (виконавців) таких контрактів, відкриті в органах Казначейства та/або у банках;
-
у 2023 році на покриття витрат з утримання служби державного замовника у сфері оборони на рахунок, відкритий на її ім’я у державному банку, відповідно до фінансового плану;
-
на покриття витрат з утримання служби державного замовника у сфері оборони на рахунок, відкритий на її ім’я у державному банку, відповідно до фінансового плану в розмірі, що становить 0,4% суми державних контрактів щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, укладених агенцією, але не більше 250 млн грн на рік. Такі кошти є цільовим фінансуванням для досягнення цілей виконання бюджетної програми.
«Агенція має право у встановленому законодавством порядку укладати довгострокові державні контракти (договори) щодо закупівлі товарів, робіт і послуг та інших пов’язаних послуг, загальний строк дії яких не може перевищувати трьох років», – йдеться в документі.
Згідно з постановою, Міністерству оборони повинно:
-
за результатами діяльності державного підприємства Міноборони «Агенція закупівель у сфері оборони» у І кварталі 2024 року поінформувати Кабінет Міністрів України щодо обґрунтованості запроваджених цією постановою нових підходів до оборонних закупівель;
-
щороку до 30 грудня подавати Кабінету Міністрів України звіт за результатами діяльності відповідного держпідприємства.
Зазначається, що ця постанова набирає чинності з 1 січня 2024 року.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Кабмін затвердив заходи щодо будівництва й утримання автомобільних прикордонних пунктів пропуску у 2023 році.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі
Mind.ua та стрічці
Google NEWS