«Укренерго» підтвердило черговий викуп Польщею у рамках аварійної допомоги 480 МВт-год надлишкової е/е

Вчора в енергосистемі було зафіксовано профіцит електроенергії

Фото: depositphotos.com

Польський оператор енергосистеми PSE з 11:00 до 14:00 вівторка, 7 листопада, надав аварійну допомогу, придбавши надлишки української електроенергії загальним обсягом 480 МВт-год.

Про це повідомила НЕК «Укренерго».

Вчора в енергосистемі було зафіксовано профіцит електроенергії, і компанія звернулася з проханням про викуп надлишків для збереження балансу між виробництвом і споживанням та задля операційної безпеки енергосистеми.

Водночас «Укренерго» зазначила, що у вівторок через зниження температури (на 2,5°C проти понеділка) вечірній максимум споживання електроенергії зріс на 1,5% в порівнянні з попереднім днем.

Загалом через бойові дії та інші причини без світла залишається 431 населений пункт. Внаслідок обстрілів є пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Херсонській областях. НЕК зазначила, що аварійно-відновлювальні роботи виконуються залежно від безпекової ситуації та з дозволу військових.

За даними Міністерства енергетики, у Дніпропетровській області обстрілами пошкоджено обладнання газорозподільних мереж, обсяг пошкоджень з'ясовується. Обійшлося без відключень споживачів.

В «Укренерго» також уточнили, що обстріляна російськими агресорами ТЕС у східному регіоні, незважаючи на пошкодження обладнання, продовжила роботу, і відключення споживачів не було.

За даними системного оператора, станом на 8 листопада майже втричі зріс імпорт е/е, що здійснюється зі Словаччини та Румунії – до 2175 МВт-з, і майже в 1,5 раза – експорт, що йде до Словаччини, Молдови та Румунії – до 3042 МВт-год.

Бекграунд. Як повідомлялося, польський оператор енергосистеми PSE викуповував профіцитну українську електроенергію 6 листопада обсягом 900 МВт-год (е/е ВДЕ). До цього така аварійна допомога надавалася 31 жовтня – 690 МВт-год (е/е ВДЕ).

Енергохолдинг ДТЕК уранці середи повідомив про черговий обстріл однієї зі своїх ТЕС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS