росія просить інші країни повернути їм продане озброєння через великі втрати в Україні – WSJ

Білорусь та Єгипет погодилися на повернення двигунів для гелікоптерів

фото DR

росія намагається домовитися з такими країнами, як Пакистан, Єгипет, Білорусь та Бразилія, про повернення вже поставлених ним збройових систем.

Джерело. Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на людей, знайомих із ситуацією.

Так, у квітні російська делегація побувала в Єгипті і просила президента Абдул-Фаттаха Халіла Ас-Сісі віддати більше сотні двигунів для гелікоптерів Мі-8 і Мі-17, які раніше були продані Єгипту, розповіли газеті три джерела. За їхніми словами, росіяни просили зробити це швидко, щоб про домовленість не дізналися США.

Після початку вторгнення рф в Україну Каїр не зміг розплатитися за частину вже здійснених постачань через запровадження західними країнами фінансових санкцій проти російських банків. В обмін на двигуни росіяни запропонували Єгипту пробачити заборгованість з оплати та продовжити постачання необхідного йому зерна. У разі відмови вони пригрозили відкликати кілька сотень військових радників, що працюють в Єгипті, які допомагають використовувати російське озброєння.

За словами джерел WSJ, президент Ас-Сісі відповів згодою путіну під час липневого саміту «посія – Африка» у Петербурзі. Відправка приблизно 150 двигунів очікується у грудні.

Цього року росія також намагалася викупити двигуни для ударних та транспортних вертольотів у Пакистану, Бразилії та Білорусі, сказав один із співрозмовників WSJ і підтвердив колишній офіцер російської розвідки. У першому випадку росіяни просили не менше чотирьох раніше проданих Пакистану двигунів для Мі-35М, у другому – 12.

Бразилія у 2008 році підписала контракт на закупівлю саме такої кількості вертольотів за $150 млн, але минулого року їх було списано через відсутність обслуговування із боку постачальника.

У пакистанському МЗС заперечують, що росія зверталася з подібною пропозицією, у бразильському заявили, що відмовилися виконати прохання, оскільки країна не постачає зброї жодній із сторін конфлікту.

Білорусь продала назад 6 двигунів для важких транспортних вертольотів Мі-26. Особливо активно переговори про повернення чи викуп озброєнь велися в період контрнаступу ЗСУ на півдні та сході України.

За даними сайту Oryx, який веде облік задокументованих втрат, росія втратила 132 гелікоптери, з яких 102 було знищено, 28 пошкоджено і 2 захоплено українськими силами. Серед них 32 транспортні вертольоти Мі-8, 10 ударних гелікоптерів Мі-35М, 58 ударних гелікоптерів Ка-52 «Алігатор».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS