НБУ посилить пруденційні вимоги до фінансових компаній

Зокрема, фінкомпаніям, які надають лише одну послугу (кредити, фінансовий лізинг або факторинг), потрібно буде мати власний капітал у розмірі щонайменше 10 млн грн

Фото: із вільного доступу

Національний банк пропонує до громадського обговорення проєкт положення про пруденційні вимоги до фінансових компаній. Зазначається, що ці вимоги залишаються незмінними майже 10 років і потребують оновлення для забезпечення фінансової стійкості ринку.

Про це йдеться на сайті НБУ.

«Положення, розроблене відповідно до нового Закону України «Про фінансові послуги та фінансові компанії», встановлює пруденційні вимоги щодо достатності власного капіталу та дотримання нормативу левериджу», – повідомляють у Нацбанку.

За даними регулятора, мінімальний розмір власного капіталу визначатиметься з урахуванням видів і кількості послуг фінансової компанії. Фінкомпаніям, які надають лише одну послугу (кредити, фінансовий лізинг або факторинг), потрібно мати власний капітал у розмірі щонайменше 10 млн грн. Вищими пропонуються вимоги до власного капіталу фінансових компаній, що надають гарантії або суміщають кілька фінансових послуг.

Зазначається, що для виконання вимог щодо достатності власного капіталу фінансові компанії зможуть враховувати субординований борг у разі отримання відповідного дозволу НБУ.

«Норматив левериджу дасть змогу збалансувати використання фінансовими компаніями власних та залучених коштів. Цей норматив розраховуватиметься як відношення суми сплаченого статутного капіталу та резервного капіталу, зменшеної на непокриті збитки, до всіх балансових та позабалансових зобов’язань фінансової компанії. Його значення має бути не менше 3%», – уточнив регулятор.

Відповідне положення набере чинності з 1 січня 2024 року, водночас для виконання його вимог буде запроваджено перехідний період до 1 липня 2024 року.

Бекграунд. Раніше Mind розповідав, що НБУ оновив тарифи на послуги з реєстрації та ліцензування з 1 листопада 2023 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS