Інфляція в жовтні сповільнювалася через збільшення пропозиції продовольства та стійкий валютний ринок – НБУ

Зазначається, що Нацбанк й надалі забезпечуватиме достатню привабливість гривневих активів та зберігатиме активну присутність на валютному ринку

Фото: Depositphotos

Інфляція надалі сповільнювалася насамперед завдяки подальшому розширенню пропозиції продуктів харчування та збереженню стійкої ситуації на валютному ринку. Для утримання помірної інфляції НБУ й надалі забезпечуватиме достатню привабливість гривневих активів та зберігатиме активну присутність на валютному ринку.

Про це йдеться на сайті регулятора.

За даними Держстату, у жовтні 2023 року споживча інфляція в річному вимірі (р/р) надалі сповільнювалася – до 5,3% із 7,1% у вересні. У місячному вимірі ціни зросли на 0,8%.

«Тривало здешевлення фруктів передусім на тлі здешевлення цитрусових та сповільнення зростання цін на екзотичні фрукти. Темпи падіння цін на овочі залишалися значними», – зазначили у Нацбанку. А також пояснили, що це було зумовлено передусім хорошим врожаєм більшості їх видів завдяки як сприятливим погодним умовам, так і нарощуванню обсягів виробництва окремими регіонами.

Зазначається, що пальне у жовтні дорожчало вищими темпами на тлі зростання світових цін на нафту в попередні місяці та логістичних труднощів при перетині кордону.

«Подорожчання оброблених продовольчих товарів і надалі сповільнювалося (до 8,5% р/р). Така динаміка пояснюється подальшим зниженням тиску з боку витрат бізнесу, насамперед завдяки дешевшій харчовій сировині, стійкій ситуації на валютному ринку, а також оптимізації виробничих і логістичних ланцюгів», – повідомив регулятор.

Крім того, сповільнилося (до 1,7%) і зростання цін на непродовольчі товари також завдяки курсовій стійкості. Зокрема, тривало поглиблення падіння цін у річному вимірі на електроніку, побутову техніку, одяг та взуття.

За даними НБУ, темпи зростання вартості послуг вчергове знизилися (до 11,7% р/р). Послуги кафе і ресторанів дорожчали повільніше під впливом зменшення тиску з боку витрат на продовольчу сировину. Пригальмувало подорожчання медичних, ветеринарних, фінансових послуг, інтернету, салонів краси.

Натомість, як уточнюється, дорожчала оренда житла, ймовірно через міграційні процеси, а також вартість послуг ремонту житла, зокрема під впливом дефіциту кваліфікованих кадрів.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ оновив критерії оцінки ризику та суспільної важливості учасників ринку небанківських фінпослуг.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS