Ф'ючерси на нафту WTI впали нижче $77 за барель у понеділок, повернувши частину прибутку з попередньої сесії на тлі побоювань щодо сповільнення попиту в США та Китаї, двох найбільших світових споживачів нафти.
Про це пише Trading Economics
За даними enkorr, вартість січневих ф'ючерсів на сорт Brent на лондонській біржі ICE Futures становить $80,61 за барель, що на $0,82 (1,01%) нижче, ніж на закриття попередньої сесії. У п'ятницю ціна цих контрактів зросла на $1,42 (1,8%) – до $81,43 за барель.
Ф'ючерси на нафту WTI на грудень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) подешевшали на цей час на $0,79 (1,02%) – до $76,38 за барель. За підсумками попередніх торгів вартість цих контрактів збільшилася на $1,43 (1,9%) – до $77,17 за барель.
За підсумками минулого тижня Brent подешевшала на 4,1%, WTI – на 4,2%. Обидва сорти завершили в мінусі третій тиждень поспіль через побоювання послаблення глобального попиту
Минулого тижня EIA повідомило, що споживання нафти в США знизиться на 300 000 барелів на добу цього року, тоді як слабкі економічні дані в Китаї викликали побоювання щодо зниження попиту на енергоносії.
Крім того, китайські нафтопереробники попросили скоротити постачання із Саудівської Аравії на грудень. Зменшення побоювань, що конфлікт між Ізраїлем і Хамасом порушить постачання нафти з Близького Сходу, також тиснуло на ціни на нафту.
Тим часом ціни на нафту підскочили майже на 2% в п'ятницю, коли Ірак висловився на підтримку скорочення видобутку нафти в рамках ОПЕК+. Зустріч групи найбільших виробників запланована на 26 листопада, щоб ухвалити рішення щодо виробничої політики.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Європарламент визнав, що запровадження «стелі» цін на російську нафту є неефективним.