Західні чиновники все частіше висловлюють припущення, що війна росії проти України може затягтися ще на п'ять років, враховуючи, що ні росія, ні Україна не готові здатися, але й не здатні зробити прорив.
Джерело. Про це пише The Economist.
Видання вказує, що війна в Україні стала нагадуванням не лише про те, як багато боєприпасів витрачається у великих війнах, а й про те, наскільки насправді бідні західні арсенали та можливості їх поповнення. США різко нарощують виробництво 155-мм артилерійських снарядів, але їх виробництво у 2025 році, ймовірно, все одно буде нижчим, ніж у росії у 2024 році.
Як приклад напруженої ситуації зі зброєю видання порівнює війну в Україні та війну Ізраїлю з Хамас. Журналісти зазначають, що загалом це два різні види війни і для їх ведення потрібна різна зброя.
Україні потрібні ракети великої дальності для ударів по Криму, йдеться у статті, а також бронетехніка, щоб дозволити піхоті просуватися вперед, та засоби розмінування, щоб долати величезні мінні поля.
Ізраїлю потрібні розумні бомби, що скидаються з повітря, у тому числі протибункерні бомби, та ракети-перехоплювачі для системи «Залізний купол», які витрачаються з величезною швидкістю.
Але є й спільні риси. Минулого року США використали свої запаси снарядів на складах Ізраїлю, щоб озброїти Україну. У жовтні їй довелося перенаправити частину снарядів, які мали бути поставлені в Україну, до Ізраїлю. Обидві країни також використовують систему протиракетної оборони «Патріот».
Використання Україною ракет-перехоплювачів, ймовірно, також різко зросте взимку, оскільки росія, яка місяцями накопичувала запаси ракет, ймовірно, відновить удари по енергосистемі України.
На даний момент США, ймовірно, зможуть задовольнити запити обох країн, пише видання, проте якщо одна (або обидві) війни затягнуться, можу виникнути проблеми.
«Згодом доведеться йти на компроміси, оскільки деякі ключові системи будуть перенаправлені до Ізраїлю, – пише Марк Кансіан із Центру стратегічних та міжнародних досліджень, аналітичного центру у Вашингтоні. – Деякі системи, які потрібні Україні для контрнаступу, можуть бути недоступними у кількості, на яку розраховував Київ».
Бекграунд. Нагадаємо, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в інтерв’ю The Economist зазначив, що українська сторона потребує новітніх технологій для уникнення затяжної війни росії проти України, оскільки її неможливо виграти застарілими зброєю та методами.