США та Німеччина хочуть змусити президента України Володимира Зеленського розпочати переговори з росією, пише у п'ятницю, 24 листопада, у статті для Bild військовий оглядач Юліан Репке з посиланням на єдине джерело в урядових колах ФРН, передає DW.
За задумом США та Німеччини – найбільших донорів військової допомоги Україні – Київ має підійти до переговорів у «стратегічно вигідній переговорній позиції», щоб обговорювати з кремлем «суверенітет та територіальну цілісність», стверджує Bild.
Берлін і Вашингтон не мають наміру безпосередньо переконувати Зеленського в необхідності переговорів, а планують фактично змусити президента України піти на це, використовуючи як важіль постачання зброї, стверджує Bild.
За версією видання, союзники мають намір постачати Києву озброєння в тих кількостях, які дозволять українській армії утримувати нинішній фронт, але не звільняти окуповані росією території.
«Зеленський повинен дійти усвідомлення того, що так тривати не може. Без будь-якого прохання ззовні. Він повинен звернутися до свого народу з власної волі та пояснити, що необхідно провести переговори», – пояснило джерело Bild в уряді Німеччини.
За словами співрозмовника видання, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус виступає проти такої тактики та підтримує постачання озброєнь, але «у нього зв'язані руки».
Такої ж думки дотримується експерт з питань оборони Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Родеріх Кізеветтер, стверджує видання.
«Стає все очевиднішим, що відомство федерального канцлера не вірить у перемогу України і взагалі не хоче її. Пакет озброєнь, який Пісторіус привіз до України, не є вираженням мети «Україна має перемогти». Швидше, це символізує те, що підтримки так мало , що Україну штовхають на переговори», – заявив він Bild.
За словами джерела Bild, у Німеччини та США нібито існує також «план Б», який полягає у заморожуванні конфлікту на нинішніх рубежах.
«Те, чого прагнуть Берлін і Вашингтон як альтернатива переговорам, – це заморожений конфлікт без угоди між сторонами», – сказало джерело видання.
За його словами, лінія зіткнення в такому разі «зміцнюється і стає новим квазікордоном між Україною та росією».
«Це як «Мінськ», тільки без Мінська», – сказало джерело, маючи на увазі мирні переговори України та росії у Мінську 2014 року.
Проте представник уряду ФРН у коментарі Bild заявив, що «Німеччина твердо стоїть на боці України».
«Федеральному уряду ясно: Україна має визначити військові та політичні цілі у своїй оборонній боротьбі проти російської агресії. Ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки необхідно для захисту від російської агресії», – відповіли Bild в уряді.
«Йдеться про захист суверенітету та територіальної цілісності і, отже, про виживання України. Ми перебуваємо у постійному та тісному контакті з нашими міжнародними партнерами», – додав представник Кабміну.
Бекграунд. На початку листопада американська телекомпанія NBC з посиланням на двох високопосадовців США повідомила, що представники США і Євросоюзу почали обговорювати з урядом України, що можуть включати можливі мирні переговори з росією, які поклали б кінець війні.