Влада США не тільки ввела санкції проти п'яти танкерів, які порушували вимогу про цінову стелю для російської нафти, а й вимагає інформацію ще про сотню. Вона також змінила тон у розмовах із тими, хто пов'язаний із транспортуванням нафти з росії.
Джерело. Про це пише Bloomberg з посиланням на менеджерів двох страхових компаній.
Більше того, Міністерство фінансів США пригрозило в'язницею представникам судноплавної компанії, якщо ті не нададуть інформацію в повному обсязі. Про це йдеться в одному із листів, з яким ознайомився Bloomberg.
Загалом Мінфін США розіслав 30 компаніям – власникам приблизно 100 танкерів – вимогу надати широкий спектр даних та документів, пов'язаних із перевезенням російської нафти та фірмами, які її здійснюють.
Основний російський сорт Urals вже з липня продавався дорожче за встановлене G7 та Євросоюзом обмеження в $60 за барель. Але наприкінці жовтня – на початку листопада США стали посилювати санкції: крім запиту інформації вони ввели санкції проти п'яти танкерів, що мало свій вплив.
Три великі грецькі судноплавні компанії – Minerva Marine, Thenamaris і TMS Tankers, які управляють більш ніж сотнею нафтових танкерів, а також суднами для перевезення нафтопродуктів, останніми тижнями припинили транспортування російських енергоресурсів, повідомив Reuters з посиланням на чотирьох представників галузі та суднові дані.
Усі три перевізники відхилили запити на нову оренду суден для російської сировини з відвантаженням у листопаді та пізніше. Ціни на Urals також впали до $60 барелів.
Кількість танкерів, власники яких готові ризикувати, скоротилася – і це позначилося на морському експорті з росії. Так, за тиждень із 12 по 19 листопада він упав на 580 000 барелів на добу, тобто майже на 20% порівняно із середнім показником за місяць.
Бекграунд. Як повідомлялося, ціна російської нафти впала нижче $60 після санкцій проти «тіньового флоту» путіна.