У Німеччині завершено підготовку другої групи військовослужбовців Збройних сил України роботі з зенітним ракетним комплексом Patriot. У курсах, які протягом півтора місяця проводили інструктори бундесверу, брали участь понад 70 українських військових.
Джерело. Про це повідомляє Deutsche Welle.
Захист повітряного простору України є основним завданням, наголосив начальник міжнаціонального навчального центру (Special Training Command), генерал-лейтенант Андреас Марлоу під час відвідин військового полігону, де проходила підготовка українців. Він нагадав, що метою російських ракетних атак є об'єкти цивільної інфраструктури України.
Під час візиту Марлоу військовослужбовці ЗСУ продемонстрували навички роботи з центром управління вогнем та підготовки пускових установок до дії. Багато українських військових вже мають досвід роботи з іншими комплексами протиповітряної оборони (ППО), зокрема С-300, розробленими за радянських часів. За словами одного з німецьких інструкторів, йдеться про «досвідчених військовослужбовців, які раніше працювали у сфері ППО».
Андреас Марлоу зазначив, що українські військові досягли рівня підготовки, який дозволить їм самостійно працювати із системою Patriot.
Зі свого боку представники ЗСУ поділилися з німецькими колегами «тактичними порадами та інформацією, отриманою під час боїв з російською армією – від сухопутних та інженерних військ до протиповітряної оборони», зазначив генерал. Він додав, що на основі цих даних бундесвер переглядає власні оперативні засади.
Місце навчання українських військових тримається у секреті.
Бундесвер має намір у взаємодії із закордонними партнерами навчити до кінця поточного року близько 10 тисяч українських військовослужбовців працювати з різними системами озброєння.
У жовтні канцлер ФРН Олаф Шольц пообіцяв Україні подальші постачання зброї та фінансову підтримку. Центральне місце у «зимовому пакеті» займають засоби ППО.
Німеччина також поставить Україні додаткову систему Patriot для боротьби з літаками, а також балістичними та крилатими ракетами супротивника. Ракети цього комплексу, залежно від їхнього типу, здатні вражати цілі на відстані близько 100 км та висоті до 30 км.