Ізраїль почав затоплювати підземні тунелі Хамас морською водою

Це загрожує Газі екологічною катастрофою

фото DR

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) розпочала затоплення підземних тунелів ісламістського угруповання Хамас у секторі Газа.

Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.

Вода подається до розгалуженої мережі укриттів бойовиків за допомогою п'яти великих насосів, які були встановлені в середині листопада за півтора кілометри на північ від табору біженців «Аль-Шаті». Кожен із них перекачує в тунелі тисячі кубометрів води за годину просто із Середземного моря.

Відео того, як це відбувається, опублікував телеграм-канал Голос Ізраїлю. Також у ньому з'явився запис останніх хвилин життя бойовика Хамас, який потонув у затопленому тунелі.

Весь процес затоплення може зайняти тиждень, каже джерело Wall Street Journal серед американських чиновників. За його словами, Ізраїль повідомив США про можливість такого рішення на початку листопада.

Однак ефективність підходу залишається під питанням, оскільки точні характеристики тунелів та ґрунту навколо них невідомі, наголосив співрозмовник WSJ.

Деякі чиновники у США стурбовані тим, що це поставить під загрозу водопостачання та роботу каналізації у секторі Газа. Також незрозуміло, як це вплине на ґрунтові води – є ймовірність, що внаслідок підтоплення у ґрунт потраплять небезпечні речовини, що знаходяться у тунелях.

У результаті це може загострити гуманітарну кризу в анклаві і поставити президента США Джо Байдена та його адміністрацію у складну ситуацію через засудження всього світу. Водночас бойовики Хамас зможуть легко залишити укриття за той час, що вони наповнюватимуться водою.

Хамас використовує велику мережу тунелів у секторі Газа для непомітного переміщення між будинками та приховування заручників. За даними ізраїльської армії, загалом бойовики збудували 800 тунелів. У Хамас заявляли, що їхня загальна протяжність становить 500 км. Частина тунелів побудована із залізобетону, обладнана мережами зв'язку та лініями електропередачі.

Тунелі дають бойовикам перевагу у війні з Ізраїлем, зокрема заважають використовувати танки та гелікоптери, писала New York Times. Так, наприклад, дізнавшись про наближення противника, бойовики можуть підірвати вибухівку біля входу в тунель і обрушити прохід.

Конструкція тунелів Хамас прокладена під одним із найгустонаселеніших районів світу – близько 2 млн осіб у секторі Газа живуть на площі близько 230 кв. км. Це ускладнює дії Ізраїлю, який не може підірвати тунелі, оскільки будівлі, що стоять на поверхні, можуть впасти в кратер і «перетворяться на братські могили», пояснював директор дослідницької групи Forensic Architecture Еяль Вейцман.

Бекграунд. Як повідомлялося, Ізраїль готується створити буферну зону у Газі. Основна мета – не допустити, щоб Хамас міг збирати свої сили поблизу кордону та знову застати Ізраїль зненацька.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS