Сенат США знову не зміг прийняти законопроект про допомогу Україні — причини в кордоні з Мексикою

Це голосування збільшує ймовірність того, що Конгрес не зможе затвердити додаткове фінансування України до кінця року

фото Pixaby

Республіканці в американському Сенаті заблокували спробу ухвалити внесений адміністрацією президента Джо Байдена законопроект про додаткове фінансування на 2024 фінансовий рік, у якому, серед іншого, передбачалося виділення коштів на допомогу Ізраїлю та Україні.

Джерело. Про це пише ВВС.

Причиною стали розбіжності з демократами щодо заходів для зміцнення кордону з Мексикою та посилення імміграційної політики.

Пакет загальною вартістю $110 млрд включав асигнування на $61 млрд, пов'язані з війною росії проти України, а також кошти для Ізраїлю, допомогу палестинцям у секторі Газа та комплекс заходів щодо зміцнення південного кордону США.

Голосування, яке пройшло в основному за партійною лінією, збільшує ймовірність того, що Конгрес не зможе затвердити додаткове фінансування України до кінця року.

У результаті процедурного голосування 51 сенатор проголосував проти та 49 за подальше обговорення законопроекту. Для початку обговорення документу потрібно не менше ніж 60 голосів зі 100.

В обмін на підтримку законопроекту республіканці в обох палатах Конгресу вимагали посилення контролю південного кордону США і рішучих реформ у правилах надання притулку та контролю над імміграцією, що ускладнило переговори з демократами.

Більшість республіканців в обох палатах Конгресу підтримують подальше надання допомоги як Україні, так і Ізраїлю, проте багато хто з них розгніваний “бездіяльністю Білого дому в питанні контролю кордонів”, результатом якого стало прибуття в країну кількох мільйонів нелегальних мігрантів з 2021 року, відколи президентом став Джо Байден.

Багато хто з конгресменів-республіканців також роздратований тим, що адміністрація Байдена так і не сформулювала ясної стратегії США в російсько-українській війні – вони добиваються від Білого дому більшої підзвітності за кошти американських платників податків, які прямують до України.

Складений групою законодавців від Республіканської партії на початку листопада лист до адміністрації США з 12 питаннями щодо стратегічних цілей у цій війні поки що залишається без відповіді.

У результаті всі сенатори-республіканці проголосували проти законопроекту, до них приєднався і незалежний сенатор Берні Сандерс, якому не сподобалося те, що запропонований пакет включає мільярди доларів на військову допомогу Ізраїлю.

«Я не вважаю, що нам слід виділяти більше $10 млрд на те, щоб правоекстремістський уряд Нетаньяху продовжував використовувати нинішній військовий підхід», – заявив Сандерс, маючи на увазі військову операцію ЦАХАЛ у секторі Газа, в ході якої загинула велика кількість мирних жителів.

Лідер більшості в Сенаті, демократ Чак Шумер також проголосував проти, що дозволить винести законопроект на голосування повторно.

Білий дім попередив, що кошти США для України можуть скоро вичерпатися, і перед голосуванням у Сенаті президент США Джо Байден заявив, що готовий піти на «суттєві компроміси на кордоні», щоб досягти ухвалення законопроекту про допомогу.

За словами Байдена, сенатори повинні негайно схвалити пакет допомоги. «Республіканці в Конгресі готові зробити путіну найбільший подарунок, на який він тільки міг сподіватися», – заявив Байден.

Бекграунд. Нагадаємо, представник Ради з нацбезпеки Джон Кірбі заявив, що США вчора передали «один з останніх» пакетів допомоги Україні, і що без додаткового фінансування Вашингтон не зможе продовжити підтримку Києва.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS