У 2023 році попит на українському ринку нерухомості склав 70-80% від довоєнного рівня

Після падіння на дві третини з початку вторгнення, українці повертаються до ідеї придбання власної нерухомості, цікавляться пропозиціями на ринку, хоча безпосередньо на угоди виходять обережно

Фото: Рixabay

Інтерес до придбання квартир в Україні знаходиться на рівні 70–80% порівняно з довоєнним показником, але частина покупців тимчасово відкладає рішення через нестабільність ситуації на фронті.

Про це стало відомо із дослідження ЛУН.

На вторинному ринку в окремих районах, віддалених від зони конфлікту, спостерігається зростання цін, особливо в іноземній валюті. Зокрема, Київ втратив 3% вартості однокімнатних квартир з 2022 року, в той час як Львів показав зростання на 12%, а Івано-Франківськ – на 18% у валюті.

На первинному ринку будівельники відкривають відділи продажів, проте зводять житло менш активно порівняно із попереднім періодом. У столиці за три квартали 2023 року введено в експлуатацію на 15% менше житла, а в Київській області та Львові – на 35% та 38% відповідно.

Із закінченням зимових блекаутів інтерес до покупки квартир залишається стабільним на рівні 70–80%, порівняно із довоєнним показником. Після значного зниження на початку конфлікту українці знову проявляють інтерес до власної нерухомості, але уговори виходити на угоди вони виявляють обережно.

Середні ціни на однокімнатні квартири на вторинному ринку зросли в доларах, зокрема у Львові на 12%, в Ужгороді на 7%, у Черкасах на 10%, та в Івано-Франківську на 18%. Київ втратив приблизно 3% вартості, Миколаїв – 5%, а Суми – 6%.

За даними аналітиків, Київ і Львів лишаються найдорожчими містами для купівлі житла. Ужгород, приєднуючись до них, тепер вимагає більше дев'яти років місцевих зарплат на купівлю квартири. У Миколаєві, Запоріжжі та Харкові збирання коштів на квартиру займе від чотирьох до п'яти років через місцеве здешевлення житла внаслідок воєнної агресії.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Київ має намір викупити в «Київміськбуду» квартири для пільгових категорій громадян.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS