Найбільший європейський інвестиційний менеджер розраховує, що повернення Дональда Трампа та «шокова терапія» Хав'єра Мілея принесуть великі прибутки інвесторам в облігації в Україні та Аргентині, і робить ставку на те, що правий популізм визначатиме найцікавіші історії на ринках, що розвиваються, в наступному році.
Про це пише Bloomberg.
«Ми дуже позитивно налаштовані щодо Аргентини та України, – сказав Єрлан Сиздиков, глобальний керівник Aumndi по ринкам, що розвиваються. «Це наші найкращі інвестиції, в яких, на нашу думку, все ще існує значна цінність, незважаючи на невдачі на полі бою за Україну».
За словами Сиздикова, Amundi вже вкладає частину своїх $2 трлн в міжнародні облігації України, роблячи ставку на те, що тиск з боку США підштовхне уряд у Києві до переговорів з росією-окупантом. Перспектива перемоги Трампа на виборах у США наступного року може зробити угоду неминучою, сказав він.
«Ми віримо, що наступний рік стане роком, коли ми нарешті зможемо зупинити цю війну «, – сказав він, додавши, що постконфліктний фокус на відбудові та членстві в Європейському Союзі був би «однозначно дуже позитивним» для активів України.
Це ризикований заклик, не в останню чергу тому, що ні Україна, ні Росія не виявляють інтересу до мирних переговорів, а шлях України до членства в ЄС завалений перешкодами. І є побоювання, що якщо Україна піде на поступки, Росія може на цьому не зупинитися.
Президент України Володимир Зеленський відмовився вести переговори, поки росія не піде з окупованих територій. У серпні 2022 року уряд заморозив виплати за зовнішнім боргом у розмірі 20 мільярдів доларів на 24 місяці, і залишається відкритим питання, як він буде реструктуризований після закінчення паузи.
Кремль, зі свого боку, посилається на поглиблення інтеграції України із Заходом як на виправдання свого вторгнення у 2022 році. У ЄС також існують суперечки щодо підтримки України: Угорщина виступає проти фінансування і попереджає блок, щоб він зняв переговори про членство з порядку денного або зіткнувся з «руйнівними наслідками».
Повернення Трампа наприкінці 2024 року також не є безсумнівною подією.
«Хоча вибори в США дійсно відбудуться в листопаді, ринки (і політики) почнуть оцінювати результати набагато раніше, чинячи тиск на пошук рішення шляхом переговорів «, – сказав Сиздиков. «Існує також внутрішній запит на мирні переговори, який буде тільки зростати, і політичному класу доведеться пристосовуватися».
Бекграунд. Раніше Mind писав, що український освітній стартап Preply залучить $10 млн від ЄБРР, МФК і Horizon Capital.