Аеробалістичні ракети «Кинджал», які російський диктатор владімір путін оголосив своєю «суперзброєю», рідко досягають цілей на війні в Україні, повідомляє розвідка Міноборони Великої Британії.
У звіті йдеться про те, що 14 грудня – у день «Прямої лінії» з путіним – росія вперше з серпня 2023 року застосувала «Кинджал». Зокрема, як мінімум одна ракета була запущена по центральній Україні, ймовірно, з метою ураження військового аеродрому.
Згідно з повідомленням ВВС України, загалом росія застосувала три «Кинджали» – у напрямку Києва та стратегічного аеродрому у Старокостянтинові Хмельницької області. Одну знищив зенітний ракетний підрозділ у Київській області. Що трапилося з двома іншими, у ЗСУ не уточнили.
«Кинджалу» відведено важливу роль у майбутній військовій доктрині росії, нагадують у британській розвідці. Ця ракета була у списку із шести видів «суперзброї», заявлених путіним ще 2018 року. В Україні російська армія застосовує «Кинджали» у виняткових випадках для ураження добре захищених цілей, які мають високу цінність у війні.
Проте «Кинджали» мали «неоднозначний бойовий дебют», наголошують у розвідці:
«Багато пусків не досягли намічених цілей, тоді як Україна досягла успіху в перехопленні цих нібито «непереможних» ракет».
У жовтні Міноборони королівства вже повідомляло про неефективність «Кинджалів», зазначаючи, що ракети перебувають на стадії тестування та їхня продуктивність у бойових умовах залишає бажати кращого.
«На папері ця ракета має високу ефективність, здатна літати з надзвуковою швидкістю та ухилятися від сучасних систем ППО, проте, швидше за все, потрібне значне покращення в методах її застосування з боку росії для реалізації її потенціалу», – наголошували в Лондоні.
Раніше путін охарактеризував «Кинджал» як ракету «зі швидкістю, яка в 10 разів перевищує швидкість звуку, здатну також маневрувати на всіх етапах траєкторії польоту». За його словами, ракета здатна «долати всі наявні та перспективні системи протиповітряної та протиракетної оборони», а також доставляти ядерні та звичайні боєголовки на відстань понад 2000 кілометрів.