«Укрнафта» почала видобувати за добу на 80 тонн більше після впровадження геолого-технічних змін на двох свердловинах.
Про це повідомила пресслужба компанії.
У науково-дослідному і проєктному інституті компанії створили цифрову геолого-технологічну модель родовища на Північному Сході. Вона допомогла оцінити поточні запаси вуглеводнів, створити гідродинамічну модель і спланувати подальшу стратегію з розробки родовища.
Після цього в компанії ухвалили рішення про переведення свердловин на горизонти з недренованими запасами нафти. Після освоєння свердловина почала фонтанувати. Нині дебіт становить понад 60 тонн на добу.
На Заході України компанія провела кислотний гідророзрив пласта на одному з об'єктів – такі роботи проводилися вперше на цьому родовищі. Дебіт нафти до проведення геолого-технічного заходу становив 7–9 тонн на добу. Зараз свердловина вийшла на режим і працює з дебітом нафти 28 тонн на добу.
Бекграунд. Нещодавно повідомлялося, що «Укрнафта» першою в країні розпочала 3D-сейсміку з використанням бездротової системи реєстрації даних. Метод такий: потужні машини-вібратори працюють на поверхні, створюючи сейсмічні хвилі, що рухаються під землею. Хвилі відбиваються від різних порід із відповідними параметрами. Дані збираються на поверхні за допомогою розгалуженої мережі спеціальних датчиків – сейсмоприймачів або геофонів.