Україна завдяки використанню ударних морських дронів утворила 200-мильну смугу безпеки у Чорному морі. Успішні атаки ЗСУ по об’єктах російського флоту допомогли створити безпечний морський коридор для торгових суден.
Джерело. Про це повідомляє прес-служба ГУР МО.
Знищення російських десантних катерів класу “акула” та “серна”, вдалі атаки на патрульний корабель чф рф “сєрґєй котов” та розвідувальне судно держави-агресора “іван хурс” ― робота операторів морських дронів української воєнної розвідки, розповів воїн Головного управління розвідки Міністерства оборони України з позивним Тринадцятий у коментарі The New York Times .
“Коли ми влучили в ціль, уся команда, звісно, була переповнена емоціями. Ми кричали і вітали один одного”, – так описав розвідник емоції після ураження “котова”.
За словами Тринадцятого, який командує флотом ударних надводних дронів ГУР МО, нова зброя відіграла дуже важливу роль у війні з росіянами на морі та довела свою ефективність.
“Ніхто не має такого досвіду використання морських дронів, як ми. Немає ані викладачів, ані підручників. Ми зараз пишемо ці книжки”, – сказав Тринадцятий.
Він пояснив, що росіяни намагаються різними способами перешкоджати атакам морських дронів, тож кожна нова місія потребує вдосконалення як тактики, так і самої зброї.
“З кожною новою операцією вчимось і ми, і вони [росіяни]”, – зазначив розвідник.
Фактом залишається те, що у 2023 році завдяки застосуванню морських ударних безпілотників Україна змогла очистити від росіян морську смугу розміром до 200 миль від узбережжя, утворивши безпечний судноплавний коридор.
“Їх можна відштовхнути. Панування росії у Чорному морі закінчилось”, ― підсумував воїн.
Бекграунд. Нагадаємо, 7 грудня командир флоту морських БПЛА розповів, що розвідники знищили два ворожі десантні катери класів «акула» та «серна».