Американські спецслужби виступили з попередженням про те, що Китай не тільки краде комерційні секрети у сфері штучного інтелекту (ШІ), а й використовує згадані технології для збору та накопичення даних про громадян Сполучених Штатів у масштабах, які раніше були неможливими.
Джерело. Про це повідомляє The Wall Street Journal.
«Зараз вони працюють над використанням штучного інтелекту для поліпшення своїх і без того масштабних хакерських операцій, використовуючи наші власні технології проти нас», – заявив раніше цього року директор ФБР Крістофер Рей під час пресконференції в Кремнієвій долині.
Китай заперечує свою причетність до злому американських мереж, стверджуючи, що самі США є «найбільшою імперією хакерів» у світі та «глобальним кіберзлочинцем».
Через побоювання щодо того, як Китай може використовувати ШІ, директор ФБР і керівники інших західних розвідувальних агентств зустрілися у жовтні з технологічними лідерами у сфері ШІ, щоб обговорити це питання.
США звинувачують Китай у причетності до численних зламів комп'ютерних мереж американських компаній, завдяки яким китайські хакери стали володарями величезної бази даних, настільки великої, що людині навряд чи під силу знайти потрібні закономірності. Але в ШІ таких обмежень немає.
Microsoft вважає, що Китай використовує можливості ШІ для обробки цих величезних масивів даних, повідомив президент компанії Бред Сміт в інтерв'ю The Wall Street Journal.
«Спочатку велике питання полягало в тому, чи є у когось, зокрема в китайців, можливість використовувати машинне навчання і, по суті, штучний інтелект для об'єднання цих наборів даних, а потім використовувати їх для націлення, – сказав він. – За останні два роки ми побачили докази того, що це справді сталося».
Сміт як підтвердження своїх слів назвав пов'язану з Китаєм атаку в 2021 році на десятки тисяч серверів, на яких працює програмне забезпечення електронної пошти Microsoft.
«Ми побачили чіткі ознаки дуже специфічного таргетування», – зазначив він.
У США вважають, що китайська розвідка може зіставляти конфіденційну інформацію з базами даних, які хакери протягом багатьох років викрадали в американських компаній, медичних страховиків і банків, зокрема відбитки пальців, закордонні контакти, фінансові борги та особисті медичні записи, щоб знаходити та відстежувати американських шпигунів під прикриттям і виявляти чиновників, які мають допуск до секретної інформації.
Бекграунд. Нагадаємо, YouTube позначатиме контент, створений штучним інтелектом. Маркування додаватиметься під час завантаження відео на YouTube і почне діяти на початку наступного року.