Виробництво ядерної енергії у Великій Британії впало до 42-річного мінімуму

Згідно з даними уряду та британського підрозділу компанії Electricite de France SA, після закриття двох станцій виробництво електроенергії скоротилося до 37 терават-годин

Фото: Рixabay

Торік виробництво електроенергії на атомних електростанціях Великої Британії впало до найнижчого рівня за останні чотири десятиліття, що потенційно збільшує залежність від викопного палива, а це ускладнить досягнення мети країни щодо нульового рівня викидів.

Про це пише Bloomberg.

Згідно з даними уряду та британського підрозділу компанії Electricite de France SA, після закриття двох станцій виробництво електроенергії скоротилося до 37 ТВт·год, вперше з початку 1980-х років опустившись нижче 40 ТВт·год. Оскільки до кінця 2026 року парк із п'яти атомних електростанцій планується скоротити до трьох, Британії необхідно визначити, як вона зможе забезпечити екологічно чисту резервну електроенергію, коли виробництво відновлюваної енергії зменшиться.

Велика Британія, яка має на меті досягти нульового рівня викидів до середини цього століття, хоче побудувати до того часу 24 ГВт нових ядерних потужностей. Уряд має опублікувати дорожню карту того, як він має намір досягти цієї амбітної мети.

Але будівництво займає багато років і часто супроводжується перевитратами й затримками. За оцінками Aurora Energy Research, щоб досягти поставленої мети, протягом наступного десятиліття розробникам потрібно буде додати 16 ГВт, що коштуватиме понад 150 млрд фунтів стерлінгів.

«Оскільки доходи матеріалізуються приблизно через десять років після прийняття остаточного інвестиційного рішення, це зазвичай робить ядерну енергетику зовсім іншим інвестиційним проєктом для банків, якщо порівняти з іншими низьковуглецевими технологіями, який менше кредиторів готові розглядати, – сказав Ашутош Паделькар, старший юрист компанії Aurora, додавши: – Буде надзвичайно складно, якщо не неможливо, забезпечити 24 ГВт ядерних потужностей до 2050 року без того, щоб уряд не взяв на себе більшу частину тягаря».

Британія також прискорює розвиток офшорної вітроенергетики, маючи на меті створити екологічно чисту енергосистему до 2035 року. Це вимагатиме низьковуглецевих варіантів, таких, як атомна енергетика, для забезпечення резервного електропостачання, коли немає сонця або вітру. У більшості нинішнього атомного флоту добігає кінця термін експлуатації. З 2009 року, коли компанія EDF придбала нинішній парк, вона витратила майже 7,5 млрд фунтів стерлінгів на продовження терміну експлуатації та технічне обслуговування.

АЕС «Хінклі-Пойнт-С» – перший проєкт EDF, побудований більш ніж за три десятиліття. Запуск двох реакторів має відбутися у 2027 та 2028 роках, хоча компанія попередила, що це може бути відтерміновано більш ніж на рік.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що ЄІБ погодила виділення 20,4 млрд євро для інвестицій в енергетику та транспорт у Європі, тому числі в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS