Покровський ГЗК планує відновити роботу навесні з техінвестиціями в 36 млн грн

Запуск необхідний, адже щомісяця на роботу комбінату навіть у режимі простою треба приблизно 90 млн грн

Фото: Shutterstock

Покровський гірничо-збагачувальний комбінат, який простоює з листопада 2023 року, має намір запуститися навесні, виділивши на програму технічного розвитку 36 млн грн.

Про це йдеться в корпоративному виданні «За марганець».

Навесні 2023 року, після простою, відновилося виробництво на Чкаловській збагачувальній фабриці, у Північному кар'єрі, ділянці магнітної сепарації №2, а також запустилася Богданівська збагачувально-агломераційна фабрика, які працювали не на повну потужність. Обсяги з відвантаження готової продукції були значно знижені. 1 листопада 2023 року комбінат був змушений зупинити виробничу діяльність через наслідки війни та несприятливі умови на ринку феросплавів.

Проте підприємство здійснювало активну участь на ринку послуг як виконавці.

«Наприклад, протягом року працівники залізничного цеху виконували заміну і ремонт на коліях Нікопольського заводу феросплавів. Наші колеги виконують спаювання пластикової труби для НЗФ. Електроремонтний цех продовжує надавати послуги з ремонту електродвигунів, також займаються розбиранням двигунів на металобрухт. На завданні зі збору металобрухту задіяні практично всі підрозділи. Його підготовкою і завантаженням займаються робітники ремонтно-механічного цеху та служби забезпечення виробництва», – констатував керівник комбінату.

Щомісяця на роботу комбінату навіть у режимі простою потрібно приблизно 90 млн грн, половину цих коштів становить зарплата – 40 млн грн (8 млн грн – середній заробіток, який щомісяця отримують працівники, що стали на захист країни). На сплату споживання електроенергії йде по 15 млн грн, 35 млн грн підприємство спрямовує на сплату податків.

Коли комбінат не працює, відшукати кошти складно: продаж металобрухту приносить прибуток у 3–4 млн грн, відвантаження продукції немає, тому що на світовому ринку феросплави не реалізуються. «Точніше сказати – вони продаються, але за ціною, яка у 2,5 раза нижча за їхню собівартість, тому ситуація з фінансуванням важка», – наголосив топменеджер.

Техдиректор зазначив, що в період простою заплановано низку важливих завдань, що стосуються подальшої роботи БОАФ: на аглофабриці необхідно провести низку робіт з удосконалення системи пиловивантаження, відновлення роботи частотного нагнітача тощо. Якщо частину цих завдань буде виконано, це надасть змогу Покровському ГЗК більш конкурентно представляти свій агломерат на ринку феросплавів.

Програма техрозвитку запланована на рівні 36 млн грн – це десята частина суми, яку освоювало підприємство в мирний час. Навесні заплановано долучати до роботи основні виробничі підрозділи, але це залежатиме від ситуації на той момент.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS