Лише за чотири дні уряди та компанії країн, що розвиваються, уклали 20 угод на суму $24,4 млрд, що стало найактивнішим початком року за всю історію випуску боргових зобов'язань у доларах та євро країнами, що розвиваються.
Про це пише Bloomberg.
«Позичальники з країн, що розвиваються, поспішають продати борги, користуючись підвищеним апетитом до нових облігацій, щоб зафіксувати вартість, оскільки трейдери продовжують вагатися, коли Федеральний резерв почне знижувати процентні ставки», – пише видання.
Мексика першою вийшла із цієї ситуації, розпочавши рік із найбільшого в історії продажу облігацій. За нею послідували Угорщина, Словенія, Індонезія та Польща.
Зазначається, що ажіотаж на початку року підкреслює переконання, що відсоткові ставки є настільки низькими, наскільки це можливо, особливо після того, як ралі облігацій у IV кварталі знизило середню дохідність на ринках, що розвиваються, приблизно на 150 базисних пунктів. Позичальники не чекають, коли ФРС почне пом'якшення – значна частина його наслідків уже може бути врахована в ціні, оскільки ризики від загострення конфлікту на Близькому Сході, економічної стагнації в Китаї та майбутніх виборів із високими ставками накопичуються.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що найбільше двомісячне зростання за десятиліття врятувало ринки облігацій.