росія розробляє стратегії судових позовів у разі конфіскації заходом її заморожених активів

Центробанк рф готується укласти угоди з міжнародними юридичними фірмами, які представлятимуть інтереси рф у суді

фото Shutterstock

Російська влада розробляє юридичну стратегію на випадок успіху зусиль США та Євросоюзу щодо конфіскації російських резервів у розмірі $300 млрд, що зберігаються за кордоном.

Джерело. Про це пише Bloomberg із посиланням на власні джерела.

За їхніми словами, у москві дійшли висновку, що ухвалення рішення про конфіскацію малоймовірне, проте Центробанк рф вже готується укласти угоди з міжнародними юридичними фірмами, які представлятимуть інтереси рф у суді.

Також російська влада звернулася до експертів, які вивчають відповідне закордонне законодавство, а також подібні прецеденти в інших країнах.

Раніше Білий дім підтримав закон, який дозволяє конфіскувати російські активи, які зберігаються за кордоном. Їх планується спрямувати на відновлення України.

Прес-секретар путіна Дмітрій Пєсков заявив, що подібні рішення стануть «ще одним кроком у зневажанні всіх правил і норм міжнародного права». Російське МЗС називало заморожування російських активів у Європі, яке сталося після вторгнення рф в Україну, «злодійством».

Якщо в ЄС ухвалять рішення про конфіскацію російських активів, воно буде безпрецедентним і наслідки його буде складно передбачити, зазначають експерти.

Вони наголошують, що йдеться не про тіло активів, а про відсотки, що набігли, їх уже близько 5 млрд євро, їх хочуть передати Україні. США справді доведеться змінити законодавство для конфіскації російських активів. Зараз США можуть конфіскувати активи держав-терористів, росія такого статусу не має.

Шансів у росії виграти в США суд буде небагато, оскільки суди вважають за краще глибоко не втручатися у санкційну політику, вважаючи це політичним питанням, вважають експерти.

Бекграунд. Як повідомлялося, «Укргідроенерго» готує позови до рф за зруйновану інфраструктуру, включно з Каховською ГЕС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS