Президент Латвії Едгарс Рінкевичс заявив, що його країна як член НАТО і Європейського Союзу має працювати над рівнем боєздатності власної армії і готуватися до гібридної війни.
Про це він сказав на саміті в Давосі.
«З одного боку, ми – члени НАТО і ЄС, і це найкраща гарантія безпеки. Але потрібно також застосовувати цілком реальні заходи. Оборонна промисловість має посилювати свій потенціал із двох причин – і щоб допомагати Україні, і щоб нам самим мати більше обладнання і техніки, оскільки закуповувати її часом довше, ніж виробляти.
Ми маємо запровадити призов на військову службу і будемо це робити в довготерміновій перспективі. І звісно, Латвія підніматиме свої видатки на оборону – до 3% ВВП до 2027 року», – сказав Рінкевичс.
Він додав, що, крім військових приготувань, потрібно бути готовими до різних провокацій із боку рф і гібридної війни.
«Путін хоче відновити російську імперію кінця XIX століття, і зараз це стає очевидніше, ніж два роки тому, на початку повномасштабного вторгнення росії в Україну», – додав латвійський лідер.
«На жаль, ми часто на крок, а то й на два позаду путіна, він знаходить, як нас атакувати. Ми маємо діяти наперед. І часом бачу, що іноді колег із НАТО треба переконувати, що ми будемо бачити ще неприємніші речі, ніж побачили», – сказав Рінкевичс.
Бекграунд. На думку держсекретаря США Ентоні Блінкена, яку він висловив на панельній дискусії в Давосі, тепер росія загалом слабша у військовому плані, слабша в економічному, слабша в дипломатичному плані.
«Європа позбулася енергетичної залежності від росії. Українці згуртовані, як ніколи раніше. Альянс НАТО сильніший, більший і стане ще більшим найближчими тижнями», – завив Блінкен.
Голова НАТО Єнс Столтенберг на зустрічі із Зеленським заявив, що Україна ближче до НАТО, ніж будь-коли. Він зазначив, що Україна зберігає свою незалежність, українці відкинули росію та обрали Захід.