Мінекономіки розробило проєкт стратегії відновлення, сталого розвитку та цифрової трансформації малого та середнього підприємництва (МСП) на період до 2027 року.
Відповідний документ опубліковано для громадського обговорення на сайті міністерства.
Зазначається, що відповідна стратегія впроваджує заходи для відновлення та посилення потенціалу МСП у сферах економічного зростання, створення робочих місць та створення інклюзивного підприємницького середовища для вразливих груп населення, досягнення цілей сталого розвитку та інновацій, а також для інтеграції у ширший європейський економічний простір, створення освітніх продуктів у сфері підприємництва.
Реалізація цієї стратегії з урахуванням визначених завдань здійснюється протягом 2024-2027 років.
Першим стратегічним напрямом визначено відновлення, легкість ведення бізнесу та доступ до ринків.
Основними завданнями стратегії за цим напрямом є:
Згідно з документом, другий стратегічний напрям – це цифрова трансформація та підприємницька екосистема, основними завданнями якого є: розробка та популяризація тесту на цифрову зрілість на платформі Дія.Бізнес для самооцінки МСП рівня цифрової інтеграції та визначення конкретних потреб; надання електронних ваучерів до 1000 євро на хмарні цифрові рішення для мікро- та малого бізнесу;
спрощення укладення електронних контрактів з іноземними партнерами, отримання міжнародних електронних рахунків-фактур тощо, через взаємне визнання електронної ідентифікації, автентифікації та довірчих послуг з ЄС; надання грантів на навчання та впровадження заходів із кібербезпеки, на поглиблену цифрову інтеграцію для впровадження технологій штучного інтелекту, інтернету речей та аналітики великих даних для малих та середніх підприємств, тощо.
Крім того, стратегія також передбачає запровадження третього напряму – доступ до ресурсів, інтеграція та конкурентоспроможність. Основними завданнями стратегії за цим напрямом є:
Зазначається, що загальне фінансування заходів, запланованих за цією стратегією, становить $10,3 млрд. «Очікується, що міжнародні партнерства забезпечать поєднання грантів, кредитів та інвестиційних можливостей, пристосованих для вирішення проблем, з якими стикаються українські МСП», – уточнили в Мінекономіки.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна надасть 3 млрд грн на підтримку проєктів зі значними інвестиціями.